IzakTV

Strona główna » Cloud9 zakończyło współpracę z Valensem

Cloud9 zakończyło współpracę z Valensem

Autor: Paweł Wilk

Twórca triumfu ELEAGUE Major: Boston 2018 i srebrny medalista m.in. ELEAGUE CS:GO Invitational 2019 zakończył pracę w Cloud9. Amerykańska organizacja rozstała się z Sohamem “valensem” Chowdhurym.

Przygoda 30-latka z popularną marką zaczęła się w lutym 2017 roku, gdy Valens zakończył swoją misję w Team SoloMid. Początkowo współpraca nie układała się po myśli zarządu, co potwierdzały  wyniki na międzynarodowych turniejach. Po kilku miesiącach zespół Jordana “n0thinga” Gilberta zaczął poprawiać swoją formę i zdołał wygrać amerykańskiego Minora przed PGL Major 2019 Kraków. Dłuższa praca Siohama miała także wpływ na występ C9 podczas Majora w Bostonie, gdzie Amerykanie sięgnęli po niespodziewane zwycięstwo. Później rezultaty były mocno niestabilne, ale managerowie nie chcieli zmieniać szkoleniowca. Nastąpiło to dopiero w marcu 2019, gdy Valens został awansowany na dyrektora, natomiast jego zadania przejął Ronald “Rambo” Kim. Współpraca nie trwała długo, bo w maju Cloud9 musiało szukać następcy Ronalda. Wybór padł ponownie na znaną im twarz.

Ostatnie wielkie zmiany w C9 i dołączenie aż czterech nowych strzelców sprowadziło także innego trenera. Od drugiego lipca oficjalnym trenerem jest James “JamezIRL” Macaulay, natomiast do dziś Soham realizował się w zadaniach dyrektorskich.