IzakTV

Strona główna » coldzera pożegna się z głównym składem FaZe? AKTUALIZACJA

coldzera pożegna się z głównym składem FaZe? AKTUALIZACJA

Autor: Michał Maćkowski
BLAST Pro Series

Ciekawe doniesienia docierają do nas z FaZe. Najprawdopodobniej z europejską formacją pożegna się Brazylijczyk – Marcelo “coldzera” David.

Takich zmian mało kto się spodziewał, jednak FaZe od dobrych kilkunastu tygodni jest cieniem własnego siebie. Europejska formacja bardzo szybko odpadła z Flashpoint 3, DreamHack Masters Spring i na dodatek nie awansowała na IEM Summer. Aby tego było mało, FaZe zajęło dopiero 17-20 miejsce w ESL Pro League.

Nic w tym więc dziwnego, że FaZe szykuje się do zmian w składzie. Według raportu globo esporte najprawdopodobniej z międzynarodowym zespołem pożegna się Marcelo “coldzera” David, który reprezentuje barwy amerykańskiej organizacji od września 2019 roku. Brazylijczyk spełnił wtedy swój cel i rozpoczął grę u boku Nikola “NiKo” Kovača, który jednak odszedł w październiku tamtego roku do G2.

FaZe aktualnie jest na 25 miejscu w rankingu HLTV i nic nie wskazuje na to, aby zespół poprawił swoją grę, nie przeprowadzając zmian kadrowych. Na ten moment nie wiemy, kto dokładnie zastąpi doświadczonego Brazylijczyka, jednak pierwsze plotki mówią o powrocie do gry Olof “⁠olofmeister⁠ Kajbjer, który opuścił formację w lutym tego roku i podobno trenował z drużyną na serwerze.

Jeżeli raport się potwierdzi, to skład FaZe będzie wyglądał następująco:

  • Håvard “rain” Nygaard
  • Helvijs “broky” Saukants
  • Russel “Twistzz” Van Dulken
  • Finn “karrigan” Andersen
  • Olof “⁠olofmeister⁠ Kajbjer
  • Robert “RobbaN” Dahlström (trener)

Aktualizacja

Marcelo “coldzera” David potwierdził swoje przejście na ławkę rezerwową w FaZe. Zawodnik za pośrednictwem Twittera oznajmił, że niedługo kończy się jego kontrakt z organizacją i chce spróbować czegoś nowego.