Come-back i zwycięstwo x-komu z Nemigą

x-kom pokonał Nemigę 16:14 na Vertigo, wygrywając pięć ostatnich rund. Polacy tym samym mają już bilans 2:0 w rozgrywkach GameAgents League Season 3.

x-kom w ostatnich dniach znajduje się w bardzo dobrej formie. Najlepiej o tym mówi fakt, że STOMP i spółka wygrali swoje ostatnie trzy mecze BO3, a dzisiaj zmierzyli się z Nemigą w ramach GameAgents League Season 3, jako drużyny z bilansem 1:0. Areną zmagań miało być Vertigo, czyli ostatnio bardzo popularna mapa wśród polskich drużyn.

Polski skład od początku miał jednak problemy z obroną bombsite’ów, co nie jest niczym nowym na tej mapie. Nemiga w pewnym momencie wygrywała nawet 8:3. x-kom w końcówce pierwszej połowy wziął się jednak do roboty i wygrał trzy rundy. Były to jednak punkty ugrane dzięki rozbrojeniu bomby lub wygrane po prostu na czas. Do zmiany stron Nemiga wygrywała 9:6, musiała jednak teraz wcielić się w rolę broniących, co dla wielu drużyn bywa wyzwaniem na Vertigo.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo źle dla x-komu, ponieważ Polacy przegrali rundę pistoletową. Na szczęście udało im się podłożyć bombę i dzięki temu polski skład wygrał trzy kolejne rundy i rozpoczął swój come-back. Białorusini i Estończyk starali się temu zapobiec i wyszli na prowadzenie 14:10, ale to był ich ostatni pozytywny moment. Kolejne sześć rund padło łupem x-komu i come-back Polaków stał się faktem. Na wyróżnienie na pewno zasługuje Daniel “STOMP” Płomiński i Paweł “innocent” Mocek. Obaj uzyskali po 26 eliminacji. Na serwerze najlepszy był jednak Igor “lollipop21k” Solodkow, który zakończył spotkanie z 32 fragami na koncie.

x-kom 16:14 Nemiga