IzakTV

Strona główna » Complexity Gaming rozstało się z trenerem

Complexity Gaming rozstało się z trenerem

Autor: Krzysztof Sarna

Complexity Gaming pożegnało się ze swoim trenerem. Luis “peacemaker” Tadeu po dość krótkim okresie czasu stał się wolnym agentem. Pod banderą amerykańskiej organizacji nie udało mu się niczego osiągnąć.

W ostatnim czasie możemy dostrzec, że peacemaker często zmienia drużyny. Z czego może to wynikać? Najprawdopodobniej z braku osiąganych rezultatów. Tych również nie było w Complexity Gaming, a więc organizacja postanowiła nie marnować czasu i dokonać zmian. A to oznacza, że obie strony będą musiały szukać nowych rozwiązań.

Brazylijczyk nie zagrzał długo miejsca pod banderą Complexity. Do Białej Gwiazdy dołączył 23 lipca, co daje nam lekko ponad cztery miesiące. Sprawował pieczę nad swoim zespołem w łącznie pięciu turniejach, ale w żadnym nie udało się nawet ocknąć o przyzwoity wynik. 9-12. miejsce na finałach 14. sezonu ESL Pro League, 7-9. na BLAST Premier: Fall Groups, czy też 17-20. na IEM Fall i w konsekwencji brak awansu na PGL Majora zdają się idealnie tłumaczyć zaistniałą sytuację. 

Niewiele później wszystko zaczęło się kruszyć w szeregach CoL. Nieudany BLAST Premier: Fall Showdown spowodował, że Vasilev “poizon” Vasilev zmuszony był pożegnać się z organizacją, która swoją siedzibę ma w Dallas. Przypomnijmy, że wtedy do drużyny zawitał Aleksi “allu” Jalli na czas zamkniętych kwalifikacji do IEM Winter. Jednak i tym razem się nie powiodło. Ówcześni jeszcze podopieczni Tadeu przegrali najpierw z fnatic, a później z ENCE. 

Nie uzyskanie awansu na turniej, który rozpoczyna się już jutro było brzemienne w skutkach. Z zespołem postanowili pożegnać się Benjamin “blameF” Bremer, Patrick “es3tag” Hansen, a także Marcelo “coldzera” David. Ten pierwszy przeszedł do Astralis, natomiast ten drugi do Ninjas in Pyjamas. Jedynie Brazylijczyk na obecną chwilę jest wolnym strzelcem. Do wymienionej wcześniej czwórki należy jeszcze dodać Justina “jks-a” Savage, który jest jeszcze zakontraktowany i znajduje się na liście transferowej. Jeśli natomiast mówimy o peacemakerze, to może on szukać nowych możliwości w nadchodzącym roku.