compLexity melduje się w wielkim finale BLAST Premier Spring Europe Finals

Autor: Marcin Kapusta

Cóż za niesamowite zaskoczenie. CompLexity z łatwością pokonuje wyżej notowane FaZe Clan, awansując do finału wiosennej edycji BLAST Premier Europe Finals!

Formacja coldzery została zepchnięta do drabinki przegranych, gdzie już jutro o 16:30 podejmie francuskie Vitality. Będzie to mecz o życie, bowiem przegrany tej potyczki pożegna się z rozgrywkami.

🇪🇺 compLexity 2-0 FaZe 🇪🇺

Nuke (16:11)

Podopieczni YNk’a objęli prowadzenie 3-0, jednak ekipa blameF’a szybko dogoniła rywali i doprowadziła do zremisowania z oponentami 4-4. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9-6 na korzyść compLexity. Dzięki dobrej interwencji coldzery i raina, druga pistoletówka wpadła w ręce FaZe, jednak RUSH i spółka wygrali force’a przez co zniszczyli ekonomię rywali. Drużyna k0nfiga zaczęła kontrolować przebieg spotkania i zabezpieczyła Nuke’a 16-11.

Dust 2 (16:14)

Pierwsza pistoletówka wpadła w ręce FaZe, jednak po raz kolejny  musieli uznać wyższość oponentów, którzy rozgrywali rundę ze słabszym wyposażeniem. Wygrana tego force’a spowodowała, że ekipa blameF’a zaczęła dominować przeciwników, wygrywając dziewięć rund z rzędu. Przy wyniku 9-1, NiKo i spółka rozpoczęli niesamowitą passę zwycięstw, jednak nie zdołali dogonić rywali i pierwszą połowę zakończyli z trzyrundową stratą względem coL. Podopieczni Jamiego “keity” Halla zwyciężyli drugą pistoletówkę, przez co jeszcze bardziej zwiększyli swoją przewagę. Ich oponenci nie powiedzieli jednak ostatniego słowa, ponieważ stopniowo wracali do spotkania. Mimo niesamowitych akcji ze strony FaZe i chęci powrotu, to compLexity zwyciężyło Dusta 2 wynikiem 16-14 i tym samym zabezpieczyło cały pojedynek.