IzakTV

Strona główna » Complexity, NiP, FURIA i Astralis zawalczą o przetrwanie w ESL Pro League

Complexity, NiP, FURIA i Astralis zawalczą o przetrwanie w ESL Pro League

Autor: Krzysztof Sarna

Na polu bitwy trzynastego sezonu ESL Pro League zostało tylko sześć drużyn. Jednak już dziś z turniejem pożegnają się dwa zespoły, a mowa tu o Complexity, Ninjas in Pyjamas, FURII lub Astralis.

Pierwszy ćwierćfinał rozpocznie się o godzinie 15:30, kiedy to Complexity zmierzy się z Ninjas in Pyjamas. Szwedzi przegrali wczoraj z Heroic w meczu Play-In. Jeśli natomiast mówimy o Benjaminie “blameF” Bremerze i jego kolegach, to ci w fazie play-off rywalizują od pierwszej rundy. Dziewiątej drużynie świata udało się wyeliminować Natus Vincere i Virtus.pro. I teraz wydaje się, że CoL powinno zanotować kolejne zwycięstwo na swoje konto. 

O ostatnie miejsce w półfinale zawalczy FURIA oraz Astralis. To spotkanie będzie na pewno pasjonujące, a to dlatego, że gracze z Ameryki będą chcieli “dziabnąć” Duńczyków, którzy, mimo że są drugą siłą świata, tak widać, że coś nie funkcjonuje do końca najlepiej. Idealnym przykładem jest wczorajsza porażka z Gambit. Brazylijska formacja w związku z zajęciem drugiego miejsca w grupie C musiała grać od samego początku etapu pucharowego, jednak ani FunPlus Phoenix, ani G2 Esports nie przeszkodziło, by dzisiaj nie zagrać. Mimo że faworytem nadal jest Astralis, tak forma tej drużyny nadal pozostaje wielkim znakiem zapytania, co będą chcieli wykorzystać zawodnicy FURII.

Harmonogram piątkowych spotkań ESL Pro League prezentuje się następująco:

15:30 | Complexity vs. Ninjas in Pyjamas – BO3 [Transmisja]

19:00 | FURIA vs. Astralis – BO3 [Transmisja]