IzakTV

Strona główna » Corsair z nowymi chłodzeniami H100i oraz H115i RGB

Corsair z nowymi chłodzeniami H100i oraz H115i RGB

Autor: Marcin Skrętkowicz
Corsair

CORSAIR wprowadził do sprzedaży dwie nowe pozycje z linii zintegrowanych układów chłodzenia cieczą dla procesorów z serii Hydro – H100i RGB PLATINUM i H115i RGB PLATINUM. Premierowe All in One od CORSAIR wyznaczają zupełnie nowe standardy na rynku zarówno pod względem skuteczności chłodzenia procesorów przy użyciu układów AiO, jak i efektowności podświetlania wentylatorów oraz głowicy pompy.

Nowe produkty CORSAIR wykorzystują parę wentylatorów ML PRO RGB z technologią lewitacji magnetycznej i modulacją szerokości impulsu (PWM), co zapewnia wydajny przepływ powietrza oraz wysokie ciśnienie statyczne niezbędne do chłodzenia najnowocześniejszych procesorów. Dzięki technologii lewitacji magnetycznej tarcie łożysk jest bardzo małe i generowany poziom hałasu jest niższy niż w przypadku sprzętu z tradycyjnymi łożyskami, choć wentylator obraca się szybciej. Układ chłodzenia H100i RGB PLATINUM posiada dwa, 120-milimetrowe wentylatory i radiator o rozmiarze 240mm, natomiast H115i RGB PLATINUM jest chłodzony przez dwa wentylatory o rozmiarze 140mm i 280-milimetrowy radiator.

Wyjątkowa skuteczność układów chłodzenia Hydro PLATINUM wynika z termicznej optymalizacji miedzianej płyty chłodzącej oraz precyzyjnego regulowania PWM w wentylatorach. H100i RGB PLATINUM pozwala ustawić prędkość wentylatorów od 400 do 2400 RPM, natomiast H115i RGB PLATINUM od 400 do 2000 RPM. Ponadto, dzięki cichej pompce i profilowi Zero RPM, który powoduje zupełne zatrzymanie wentylatorów przy niskich temperaturach, AiO od CORSAIR są niemal bezgłośne. Dodatkowo, nowe produkty oferują 16 indywidualnie adresowanych diod LED na głowicy pompy i cztery diody na każdym wentylatorze, czyli łącznie 24 diody LED RGB. Premierowy sprzęt kalifornijskiej firmy nie tylko skutecznie chłodzi procesory, lecz również nadaje platformom użytkowników niepowtarzalny styl oraz wygląd.

Precyzyjne sterowanie wszystkimi funkcjami premierowych układów chłodzenia Korsarzy zapewnia łatwy w obsłudze, kompleksowy interfejs oprogramowania CORSAIR iCUE. iCUE umożliwia użytkownikom bezpośrednie regulowanie prędkości wentylatorów i pompy przez tworzenie własnych krzywych chłodzenia, które automatycznie korygują prędkość na podstawie zakresu temperatur monitorowanego komputera. Oprogramowanie CORSAIR pozwala też w pełni dostosować 24 diody LED dostępnych w układach z serii Hydro PLATINUM. Podświetlenie RGB może np. zmieniać się dynamicznie zgodnie z temperaturą procesora albo według utworzonych wzorów. Iluminacje i wzory mogą być zsynchronizowane ze wszystkimi produktami, które są zgodne z CORSAIR iCUE.

H110i RGB PLATINUM oraz H115i RGB PLATINUM pojawią się w Polsce w listopadzie br. w cenie ok. 629 PLN (wersja 240mm) oraz ok. 729 PLN (wersja 280mm). Nowe chłodzenia wodne typu All in One od CORSAIR są objęte pięcioletnią gwarancją oraz ogólnoświatową obsługą klienta i pomocą techniczną kalifornijskiej firmy.