IzakTV

Strona główna » crossroads inn – wersja konsolowa, nowe dodatki i rozwój MARKI

crossroads inn – wersja konsolowa, nowe dodatki i rozwój MARKI

Autor: Marcin Skrętkowicz

Klabater, notowany na NewConnect producent i wydawca gier, ma przyjemność ogłosić plany rozwoju debiutanckiego tytułu – Crossroads Inn, którego koszty produkcji zwróciły się w pierwszym tygodniu sprzedaży. Zainteresowanie symulatorem tawerny stale rośnie, gra znalazła się wśród najlepiej sprzedających się premier października, a wishlisty na Steam właśnie przekroczyły 120 tys. Obecnie w studiu trwają intensywne prace nad kolejnymi zapowiedzianymi dodatkami oraz adaptacją gry na platformy Windows Store, Xbox One i Nintendo Switch. Wydanie konsolowej wersji tytułu planowane jest na 2020 rok. 

CROSSROADS INN POWYŻEJ OCZEKIWAŃ

Popularność Crossroads Inn z dnia na dzień rośnie. Potwierdzeniem jest m.in. fakt, że gra znalazła się w gronie 20-stu najlepszych produktów wydanych w październiku na platformie Steam, biorąc pod uwagę przychód uzyskany w ciągu pierwszych dwóch tygodni od premiery. 

– Traktujemy ten wynik w kategorii dużego sukcesu, tym bardziej, że nasza produkcja ukazała się w bardzo trudnym komercyjnie okresie czwartego kwartału,  zaledwie tydzień przed końcem października i musiała stanąć w szranki z największymi tytułami sezonu i licznymi akcjami wyprzedażowymi. Gracze na bieżąco komentują stworzony przez nas świat oraz sami kreują jego zawartość przy pomocy edytora, który już za chwilę będzie kompatybilny ze Steam Workshop – mówi Robert Wesołowski, członek zarządu Klabater SA.

Klabater potwierdza również swoje długofalowe plany w kwestii rozwijania uniwersum stworzonego na potrzeby gry. W 2020 roku spółka udostępni nowe wydarzenia dla społeczności w grze oraz dodatkowe wersje językowe, które poszerzą rynek potencjalnych odbiorców produkcji. Zaplanowano również cztery bezpłatne DLC oraz pięć płatnych dodatków, m.in. Psiaki i Robaki oraz Płać chłopie i płacz!

W pierwszej kolejności, już w styczniu, zadebiutuje dodatek Psiaki i Robaki, który wprowadzi do gry liczne zwierzęta domowe i szkodniki, m.in. psy strzegące okolic naszej tawerny oraz koty które zajmą się likwidacją uciążliwych szkodników, takich jak szczury i myszy. Gracze będą mieli okazję przyjąć pod swój dach zwierzaki, które usprawnią proces prowadzenia karczmy i pomogą przepędzić nieproszonych intruzów! Dodatek zawiera m.in. 5 ras psów i 6 ras kotów, które przypadną do gustu wybranym grupom społecznym odwiedzającym naszą tawernę. Pojawią się również dzikie zwierzęta takie jak dziki i lisy, ale również irytujące robactwo m.in. wszy atakujące klientów.

WERSJA NA KONSOLE W 2020

Zespół portingowy spółki wspólnie z developerami z Kraken Unleashed rozpoczął również pracę nad edycją Crossroads Inn na Xbox One i Nintendo Switch oraz wersją gry dla sklepu Windows Store. Gra będzie dostępna w wersji na konsolach jeszcze w 2020 roku. – To odpowiedź na częste prośby graczy, a zarazem możliwość wejścia na zupełnie nowy rynek zbytu dla naszej produkcji. Mam nadzieję, że tak ambitna pod względem rozgrywki i mechanik gra okaże się naturalnym wyborem dla graczy, którzy szukają czegoś świeżego na rynku konsolowym. Na PC gra świetnie poradziła sobie na rynku amerykańskim, liczymy że powtórzy ten wynik na konsolach Microsoftu i Nintendo. – dodaje Robert Wesołowski.

Spółkę szczególnie cieszy wysoki odsetek klientów z USA i Niemiec wśród graczy, którzy zakupili Crossroads Inn. Tendencja ta potwierdza założenia  przyjęte przez studio jeszcze przed premierą i pokazuje skuteczność prowadzonych działań marketingowych. Dodanie wersji językowych francuskiej oraz rosyjskiej pozwoli na zwiększenie aktywności marketingowej na tych terytoriach i aktywizację sprzedaży w nadchodzących miesiącach.

Crossroads Inn to połączenie rozbudowanej gry z gatunku management sim z fabularnymi rozwiązaniami znanymi z gier role-playing. Gracz wciela się w postać właściciela tawerny, która znajduje się w samym sercu targanej licznymi konfliktami krainy Delcrys. Do jego zadań należy zatrudnienie i wyszkolenie odpowiednich pracowników, zarządzanie dostawami, tworzenie nowych przepisów kucharskich oraz ustalanie menu dopasowanego do przybywających gości.

Ważne informacje na temat premiery gry:

  • TOP SELLER STEAM października
  • Pierwsze miejsca dla wszystkich edycji gry w kategorii NEW & TRENDING na Steam w październiku
  • Wishlista na poziomie 120 000
  • Ponad 4000 osób oglądających stream z gry – pierwsze miejsce wśród live streamów na Steam
  • Średnio 680 jednocześnie grających przez miesiąc od premiery gry
  • Ponad 300 filmów i streamów z gry na YT i Twitch, blisko 2 780 700 wyświetleń
  • Ponad 1100 recenzji użytkowników na Steam
  • Sukces na Kickstarterze –  40 000 USD zebranych od 1 300 wspierających.