cs_summit 6 Europe: Vitality pokonuje BIG w finale górnej drabinki

Autor: Marcin Kapusta

Czarny koń powstrzymany. Vitality po ciężkiej batalii wygrywa z BIG, przez co awansuje do wielkiego finału szóstej edycji cs_summit!

Niemcy spadli do dolnej drabinki, gdzie już jutro o 18:00 podejmą europejskie OG Esports, w którym występuje Mateusz “mantuu” Wilczewski. Vitality natomiast poczeka na oponentów dwa dni, a wielki finał odbędzie się w niedzielę o 17:00. Formacja znad Sekwany za dojście do finału przez górną drabinkę rozpocznie zmagania z przewagą jednej mapy. Triumfator rozgrywek zdobędzie 2000 punktów RMR oraz zainkasuje 34 tysiące dolarów.

🇫🇷 Vitality 2-1 BIG 🇩🇪

Mirage (14:16)

Pierwsza pistoletówka wpadła w ręce BIG, jednak Francuzi odpowiedzieli natychmiast, wygrywając force’a i niszcząc przeciwnikom ekonomię. Przebieg spotkania był bardzo wyrównany, drużyny szły łeb w łeb, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem  8-7 na korzyść syrsoNa i spółki. Po zmianie stron wygrana pistoletówka ze strony Niemców spowodowała, że uciekli oni do wyniku 13-7. Ekipa ZywOo rozpoczęła passę zwycięstw, jednak nie zdołała dogonić rywali, którzy zabezpieczyli Mirage’a wynikiem 16-14.

Inferno (16:13)

Zespół znad Sekwany doskonale wszedł w zmagania na Inferno, ponieważ szybko objął prowadzenie 5-0. Później obie strony szły cios za ciosem, a pierwsza połowa zakończyła się 10-5 na korzyść francuskiej organizacji. Druga pistoletówka wpadła na konto Niemców, którzy stopniowo zaczęli odrabiać straty. Mimo comebacku, BIG poległo w ostatnich rundach meczu, a shox i spółka wygrali pojedynek na drugiej mapie wynikiem 16-13.

Dust 2 (16:12)

Batalia na Duście 2 rozpoczęła się w taki sam sposób, jak na Inferno. Francuska ekipa szybko uciekła z wynikiem, obejmując przewagę i kończąc pierwszą połowę 10-5. XANTARES i jego koledzy ponownie zaczęli odrabiać punkty po zmianie stron, jednak znowu nie zdołali powrócić i przegrali Dusta 2 wynikiem 12-16.