cs_summit 6 NA: Evil Geniuses awansuje do wielkiego finału

Autor: Marcin Kapusta

Evil Geniuses w finale górnej drabinki pokonało Liquid, przez co awansuje do wielkiego finału północnoamerykańskiej edycji cs_summit 6!

Stewie2K i spółka spadli do dolnej drabinki, gdzie już dzisiaj o 22:00 podejmą Gen.G. Ekipa tarika dziś w nocy pozna rywala, z którym jutro o 21:00 zagra w wielkim finale. Zwycięzca eventu zgarnie 2000 punktów RMR oraz zainkasuje 22 tysiące dolarów.

Ostatnia forma Evil Geniuses jest wręcz znakomita. CeRq i spółka wygrali ostatnio amerykańskie finały BLASTA, przez co powrócili do czołowej 10. świata i plasują się aktualnie na ósmym miejscu w rankingu HLTV. Obecnie w zmaganiach na cs_summit pozostają niepokonani i posiadają bilans 4-0.

🇺🇸 Evil Geniuses 2-0 Liquid 🇺🇸

Inferno (16:7)

Podopieczni Wiltona “zewsa” Prado doskonale rozpoczęli zmagania na Inferno, obejmując prowadzenie 10-0 i kończąc pierwszą połowę wynikiem 13-2. Dzięki interwencji EliGe’a, Liquid zwyciężyło drugą pistoletówkę i dwie następne rundy. Gdy po stronie drużyny stanislawa pojawiły się karabiny, byli oni poza zasięgiem rywali i zabezpieczyli Inferno wynikiem 16-7.

Mirage (16:14)

Pierwsza pistoletówka wpadła w ręce Liquid, które objęło prowadzenie 3-0. Później ekipy szły łeb w łeb, a pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 9-6 na korzyść Twistzza i spółki. Po zmianie stron to niżej notowana amerykańska drużyna zwyciężyła drugą pistoletówkę, jednak Tarik i pozostali wygrali force’a przez co zniszczyli ekonomię oponentów. Evil Geniuses przy wyniku 9-13 zaliczyło niezły comeback i ostatecznie zabezpieczyli batalię na Mirage’u wynikiem 16-14.