cs_summit 6 NA: Gen.G awansuje do wielkiego finału

Autor: Marcin Kapusta

Niespodzianek nie brakuje w zmaganiach za oceanem. Gen.G pokonuje wyżej notowane Liquid, awansując do wielkiego finału szóstej edycji cs_summit!

Kto zostanie amerykańskim królem CS’a? Przekonamy się dziś o 21:00, gdy Gen.G podejmie Evil Geniuses w ramach wielkiego finału rozgrywek. Zwycięzca zgarnie 2000 punktów RMR oraz zainkasuje 22 tysiące dolarów.

Ostatnia forma Evil Geniuses jest wręcz znakomita. CeRq i spółka wygrali niedawno amerykańskie finały BLASTA, przez co powrócili do czołowej 10. świata i plasują się aktualnie na ósmym miejscu w rankingu HLTV. Obecnie w zmaganiach na cs_summit pozostają niepokonani i posiadają bilans 4-0.

🇺🇸 Gen.G 2-1 Liquid 🇺🇸

Nuke (13:16)

Ekipa Stewie2K dobrze zaczęła zmagania na Nuke’u, ponieważ objęła przewagę 4-0, jednak poczwórne eliminacje ze strony autimatica doprowadziły do szybkiego wyrównania i przejęcia prowadzenia. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8-7 na korzyść Liquid. Druga pistoletówka i trzy kolejne rundy wpadły na konto dapsa i spółki. Mimo prowadzenia 11-8, Gen.G nie umiało wykorzystać przewagi, a Liquid zabezpieczyło Nuke’a 16-13.

Mirage (16:13)

Początkowa faza batalii na Mirage’u rozpoczęła się tak samo jak na Nuke’u. Drużyna NAF’a uciekła do wyniku 4-0, jednak Gen.G zrobiło dość spory comeback i zakończyło pierwszą połowę wynikiem 9-6. Dzięki interwencji nitr0, Liquid zwyciężyło drugą pistoletówkę i następne rundy, mocno odrabiając swoje straty. Niestety duże błędy ze strony wyżej notowanej drużyny spowodowały, że ekipa BnTeTa wygrała pojedynek na Mirage’u wynikiem 16-13.

Vertigo (16:9)

Zmagania w pierwszej połowie przebiegły w zupełnie odmienny sposób, jak miało to miejsce na dwóch poprzednich mapach. Podopieczni Chrisa “Elmapuddy” Tebbita zwyciężyli cztery pierwsze rundy, jednak Liquid dogoniło rywali i objęło minimalną przewagę. Pięciorundowa passa wygranych ze strony Twistzza i spółki jednak nie wystarczyła, ponieważ Gen.G błyskawicznie podniosło poprzeczkę i wyszło na prowadzenie. Druga pistoletówka wpadła w ręce wyżej notowanej formacji, jednak drużyna autimatica odpowiedziała natychmiast, wygrywając force’a i niszcząc ekonomię oponentów. Mimo próby powrotu Liquid nie dało rady, a Gen.G zabezpieczyło Vertigo wynikiem 16-9.