cs_summit: Gambit Gaming dołącza do finału!

Autor: Patryk Głowacki

Znamy drugiego finalistę cs_summit! Do SK Gaming dołączyli gracze Gambit Gaming, którzy w finale drabinki przegranych pokonali OpTic Gaming 2:1

Rywalizacja pomiędzy drużynami zaczęła się na inferno. Mapa od samego początku układała się po myśli Gambit, który bardzo szybko objął prowadzenie. OpTic starało się dotrzymać kroku rywalom, lecz Daniil „Zeus” Teslenko i spółka skutecznie utrzymywali przewagę. Po dobrej połowie w roli terrorystów (10:5), ćwierćfinaliści ELEAGUE Major konsekwentnie dążyli do objęcia prowadzenia w meczu, nie pozwalając sobie na stratę przewagi (16:10).

Will „RUSH” Wierzba i spółka nie składali jednak broni na mirage, wciąż podejmując walkę. Na wybranej przez siebie placu gry, zwycięzcy drugiego sezonu ELEAGUE kompletnie zdominowali przebieg pierwszej połowy, udanie atakując bombsite’y (3:12). Po zmianie stron Gambit wziął się za zmniejszanie dystansu do rywala (9:13), lecz OG w porę się otrząsnęło, doprowadzając do trzeciej mapy.

Decydująca rozgrywka odbyła się na cobblestone. Na nieszczęście dla kibiców, ostatnia mapa nie dostarczyła zbyt wielu emocji, gdyż formacja z regionu CIS szybko zdobyła wyraźną przewagę nad oponentem. OpTic nie miało argumentów, by postawić się przeciwnikowi, ostatecznie kończąc walkę w turnieju na trzecim miejscu.

Gambit Gaming – OpTic Gaming 2:1 (16:10 – inferno, 9:16 – mirage, 16:6 cobblestone)

Już za kilkanaście minut odbędzie się wielki finał pomiędzy SK Gaming, a Gambit Gaming. Gabriel “FalleN” Toledo i spółka przystąpią do starcia z wynikiem 1:0 z racji zwycięstwa w drabince wygranych. Będzie to drugi pojedynek tych zespołów w zawodach. Pierwszy z nich padł łupem Brazylijczyków. Przypomnijmy, że dla zwycięzcy turnieju czeka 63 750 dolarów. Mecz będzie można obejrzeć na kanale Izaka.