IzakTV

Strona główna » CS:GO niedługo będzie miało lepszą wydajność? Valve testuje podobno nowe oprogramowanie

CS:GO niedługo będzie miało lepszą wydajność? Valve testuje podobno nowe oprogramowanie

Autor: Michał Maćkowski
CS:GO

Plotki dotyczące CS:GO zawsze wzbudzają ciekawość, a szczególnie kiedy ich autorem jest osoba, która cały czas patrzy na ręce deweloperem. Taką osobą jest Gabe Follower, który poinformował, że do Portal 2 wprowadzono nowe oprogramowanie Vulcan.

Wiemy, że społeczność CS:GO jest ciekawska i przy każdej aktualizacji i zmianie patrzy Valve na ręce. Jedną ze znanych osób, która dociekliwe bada aktualizacje jest użytkownik, który na Twitterze nosi nazwę Gabe Follower. Według najnowszej aktualizacji do Portala 2 dodano nowe oprogramowanie o nazwie Vulcan, które ma nieco poprawić wydajność produkcji i być może niedługo trafi do CS:GO.

Pewnie się zastanawiacie, co Portal 2 ma wspólnego z CS:GO? A no bardzo wiele, bowiem obydwie gry są stworzone na podobnym silniku i automatycznie poprawki mogą działać w obydwóch tytułach. To właśnie do Portala 2 wprowadzono wczoraj Vulcan, czyli interfejs programistyczny, który ma na celu poprawę wydajności gry.

Rozwijając nieco myśl i mówiąc prostym językiem, Vulcan oparty jest na elementach AMD Mantle AP i ma na celu między innymi zwiększyć wydajność procesora, przez co otrzymamy więcej FPS’ów w grze. Warto dodać, że Vulcan w porównaniu do przykładowo DirectX czy OpenGL oferuje wyższą wydajność przy mniejszym nakładzie procesora czy karty graficznej. Jeżeli oprogramowanie zostanie wprowadzone do CS:GO to dużą zmianę mogą odczuć użytkownicy słabszych komputerów, którzy borykają się ze spadkami i niskimi klatkami na sekundę.

Co ciekawe według Gabe Follower Valve nie chce przenosić CS:GO na Source 2, a tylko pewne elementy z silnika do gry. Wiemy przecież, że jeszcze w zeszłym roku w Internecie krążyły informacje o wprowadzeniu nowego silnika, którego jak do tej pory nie widzimy.