IzakTV

Strona główna » Cyberpunk 2077 wycofany ze sprzedaży!

Cyberpunk 2077 wycofany ze sprzedaży!

Autor: Marcin Skrętkowicz
Cyberpunk

Przez dużą liczbę błędów w wersji Cyberpunka 2077 na konsole PlayStation 4, firma Sony wycofała grę ze swojego sklepu online. Decyzja ma obowiązywać do odwołania. CD Projekt na razie nie prowadzi podobnych rozmów z Microsoftem o wycofaniu gry ze sprzedaży cyfrowej na konsole Xbox – poinformował prezes spółki.

O wycofaniu gry z PlayStation Store poinformował sam CD Projekt w komunikacie wydanym w nocy czasu polskiego. Decyzja o usunięciu gry obowiązuje do odwołania.

Zarząd CD Projekt SA z siedzibą w Warszawie przekazuje do publicznej wiadomości decyzję Sony Interactive Entertainment dotyczącą usunięcia do odwołania cyfrowej wersji gry Cyberpunk 2077 ze sprzedaży z PlayStation Store. Decyzja podjęta została po konsultacjach Spółki z przedstawicielami Sony Interactive Entertainment dotyczących umożliwienia realizacji zwrotu gry osobom, które zakupiły ją w wersji cyfrowej poprzez PlayStation Store i chciałyby dokonać jej zwrotu.

Jak dodaje polska spółka, „wszystkie dotychczas sprzedane poprzez PlayStation Store cyfrowe egzemplarze gry pozostają dostępne do użytkowania przez dotychczasowych nabywców”. Wersje pudełkowe nadal będą dostępne w sprzedaży.

Gracze mogą niezmiennie nabywać pudełkową wersję gry w sprzedaży bezpośredniej lub wysyłkowej. Zarówno cyfrowe, jak i fizyczne kopie gry nieprzerwanie objęte będą wsparciem i otrzymywać będą przyszłe aktualizacje od spółki – dodaje spółka.

Dodatkowo CD Projekt zakomunikował, że nie prowadzi z Microsoftem podobnych rozmów dotyczących wycofania gry ze sklepu Xbox. Spółka oświadczyła także, że pracuje na jak najszybszym powrotem “Cyberpunka 2077” do PlayStation Store.

Wstrzymanie cyfrowej dystrybucji Cyberpunka 2077 za pośrednictwem PlayStation Store ma charakter tymczasowy. Gracze, którzy dokonali zakupu w tym sklepie, nadal będą mogli grać w Cyberpunka, a także będą otrzymywać wsparcie i wszystkie aktualizacje gry, które będziemy udostępniać – napisał prezes CD Projektu Adam Kiciński w komentarzu przesłanym PAP Biznes.

Nie prowadzimy w tej chwili takich rozmów z Microsoftem – napisał Kiciński w odpowiedzi na pytanie PAP Biznes. Pozostajemy w kontakcie z przedstawicielami Sony Interactive Entertainment i pracujemy nad tym, by przywrócić Cyberpunka 2077 do PlayStation Store. Jednocześnie gracze nadal mogą nabywać pudełkową wersję gry na PlayStation w sklepach stacjonarnych i internetowych.