IzakTV

Strona główna » Czar prysł? Kompromitacja ARCY na start Qi Banja Luka

Czar prysł? Kompromitacja ARCY na start Qi Banja Luka

Autor: Aleksander Kurcoń
IEM Katowice 2020

Nie tak miał wyglądać początek Qi Banja Luka dla ARCY. Polacy przegrali 0:2 z Juggernauts, którzy znajdują się w drugiej setce rankingu HLTV. TaZ i spółka tym samym spadają do drabinki przegranych.

Train

Mecz rozpoczął się na Traina, który został wybrany przez Juggernauts. Znakomity początek zaliczyli jednak Polacy, którzy mimo gry po TT wyszli na wysokie prowadzenie 6:2. Później jednak nadeszło kompletne załamanie formy i oddanie wszystkich rund do końca pierwszej połowy rywalom. Tym samym po znakomitym początku ARCY przegrywało i tak 6:9. Po zmianie stron Serbowie i Bośniak nadal grali perfekcyjnie, wygrali pistolety, a następnie dwie kolejne rundy, komplikując sytuację TaZa i spółki. Zawodnicy znad Wisły nie zamierzali się jednak tak szybko poddawać i zdołali doprowadzić do wyniku 11:12. To było jednak wszystko, na co było ich stać. “Gospodarze” zaliczyli świetną końcówkę i ostatecznie wygrali 16:11. Jak wyglądały indywidualne osiągnięcia zawodników? W szeregach ARCY nie zawiódł tylko TaZ (23-20). Po stronie Juggernauts oglądaliśmy zaś bardzo wyrównany skład, w którym ciężko  było wskazać słaby element.

Nuke

Przyszedł czas na pick ARCY – Nuke’a. Jeśli na Pociągach nie poszło, tak popularna Elektrownia atomowa musiała paść łupem Polaków. Rzeczywiście początek był obiecujący – pięć wygranych rund z rzędu i świetna dyspozycja każdego z zawodników. Później jednak znowu nadeszło ogromne załamanie formy, momentalnie wykorzystane przez Juggernauts, które nagle prowadziło 7:5! Tylko udana końcówka pierwszej połowy pozwoliła ARCY uratować i tak już słaby wynik. Po zmianie stron Serbowie i Bośniak nie mieli już jednak litości. Fantastycznie grał przede wszystkim Impulse, który z łatwością radził sobie z atakami rywali. Defensywa Juggernauts była tak mocna, że nie pozwoliła przeciwnikom nawet na jeden punkt po stronie terrorystów! Ostatecznie “gospodarze” LAN-a wygrali dziewięć rund z rzędu i zakończyli mapę wynikiem 16:8. Jak wyglądały indywidualne osiągnięcia Polaków? NEO na dwóch mapach zdobył jedynie 21 fragów, osiągając rating 0.64 – najgorszy na serwerze. Najskuteczniejszym polskim graczem był zaś TaZ – 41 zabójstw.

ARCY 0:2 Juggernauts – Train 11:16, Nuke 8:16

Chyba nikt nie spodziewał się tak słabej dyspozycji ARCY. Polacy przegrali z drużyną, która nie mieści się nawet w pierwszej setce rankingu HLTV, a jeszcze kilkanaście dni temu przegrywała 0:2 z Izako Boars. Szczególnie dziwi to, jak TaZ i spółka byli długimi momentami dominowani i nie potrafili wygrać nawet jednego punktu przez kilka rund. Następny przez ARCY to pojedynek z przegranym meczu pro100Copenhagen Flames. Zaplanowany jest na godzinę 18:00 dnia dzisiejszego.

My zapraszamy także na naszą specjalną relację z Qi Banja Luka.