IzakTV

Strona główna » Czas na dokończenie rywalizacji grupowej ESL Pro League! Kto okaże się najlepszy w grupie D?

Czas na dokończenie rywalizacji grupowej ESL Pro League! Kto okaże się najlepszy w grupie D?

Autor: Michał Maćkowski

Faza grupowa ESL Pro League zmierza ku końcowi, bowiem dzisiaj swoje rozgrywki rozpoczyna ostatnia grupa – D. W akcji będziemy mieli okazję zobaczyć między innymi Ninjas in Pyjamas, Liquid czy Gambit!

Trzy z czterech grup zakończyły już rywalizację w fazie grupowej ESL Pro League. Niestety z grupy C nie awansowali gracze Evil Geniuses na czele z Michałem “MICHU” Müllerem, którzy zajęli ostatnie miejsce. Jednak na pewno w fazie pucharowej zagra polski duet z ENCE i Mateusz “mantuu” Wilczewski z OG. Niestety na więcej Polaków w kolejnym etapie nie mamy co liczyć, bowiem w grupie D nie będziemy mieli okazji oglądać żadnego gracza znad Wisły. Na szczęście o najlepszego CS’a na świecie zadbają inne drużyny, takie jak Ninjas in Pyjamas, Liquid czy Gambit.

Gambit vs Team One – 13:30 (B03)

Na sam start grupy D w ESL Pro League czeka nas pojedynek, w którym faworyt po prostu jest jeden. Gambit, czyli drugi najlepszy zespół na świecie po nie najlepszym występie na IEM Cologne i odpadnięciu z turnieju na etapie ćwierćfinałów z pewnością będzie chciało wrócić na szczyt. Rosyjska formacja z kazachstańskim pierwiastkiem przerwę wakacyjną spędziła spokojnie i na początek, na inaugurację dla nich nowego sezonu przyjdzie pojedynek z niżej notowanym rywalem, jakim jest TeamOne. Brazylijczycy przebywają w Europie od pewnego czasu i próbowali swoich sił w fazie play-in IEM Cologne, gdzie odpadli już po dwóch pierwszych spotkaniach. To jednak nie koniec, bowiem lepsi od brazylijskiej formacji w ramach Malta Vibes Knockout okazali się gracze Izako Boars. Nic więc w tym dziwnego, że bukmacherzy eWinner w roli faworyta stawiają Gambit, na które kurs wynosi tylko 1.06. Natomiast zwycięstwo Brazylijczyków wyceniono na aż 8.80.

Furia vs Entropiq – 16:45 (B03)

Wydawać się może, że to spotkanie będzie także bardzo jednostronne i na korzyść graczy Furii. To jednak może być bardzo mylące, bowiem drugi brazylijski zespół w grupie D przed przerwą wakacyjną także nie pokazał się z najlepszej strony i co gorsza turniej rozegra z trenerem. Na IEM Cologne Brazylijczycy zajęli dopiero 9-12 miejsce, wygrywając wyłącznie z Renegades. Natomiast Entropiq małymi krokami cały czas buduje swoją pozycję na scenie międzynarodowej, która zaprowadziła ich tutaj, czyli do debiutu w rozgrywkach ESL Pro League. Rosyjska formacja w ostatnim czasie wygrała Malta Vibes Knockout Series, pokonując na swojej drodze między innymi Ence. Brak podstawowego zawodnika na pewno jest problemem dla FURII, która w tym momencie o pozycji faworyta może zapomnieć. Kursy na eWinner także idealnie obrazują całą zaistniałą sytuację, bo zwycięstwo Brazylijczyków wyceniono na aż 3.0, a graczy Entropiq na 1.89.

Ninjas in Pyjamas vs Liquid – 20:00 (B03)

Na koniec pierwszego dnia rywalizacji grupy D w ESL Pro League przyjdzie nam obejrzeć prawdziwy szlagier! Liquid i Ninjas in Pyjamas to marki, których nie musimy nikomu przedstawiać, w szczególności kiedy to w tych zespołach grają tacy zawodnicy jak Nicolai “device” Reedtz czy Gabriel  “FalleN” Toledo. Obydwie formacje z pewnością celują w fazę pucharową ESL Pro League, jednak na dzień dobry zmierzą się między sobą, a zwycięzca może być tylko jeden. Liquid jak i Ninjas in Pyjamas miały okazję zmierzyć się ze sobą także na start IEM Cologne, gdzie po trzech mapach zwycięsko wyszła szwedzka formacja na czele z duńskim pierwiastkiem. Typowanie CS:GO  tego spotkania na pewno nie jest proste, o czym sądzą także bukmacherzy eWinnera, którzy wycenili zwycięstwo NiP’u na 1.74, a wygraną Liquid na nieco więcej, bo 2.06.

Wygraj więcej, grając bez podatku!

Wygrywać każdy lubi! U naszego partnera – eWinner grając esport możecie wygrywać kupony, od których nieodejmowany jest podatek od stawki. Co to oznacza w praktyce? Każda Wasza wygrana z kuponów złożonych z esportowych zmagań powiększona zostanie o 14%. Więcej informacji znajdziecie klikając w poniższy banner.

Pewniaczki jakich mało – przegraj i otrzymaj zwrot!

Przypomnijmy, że sponsorem strategicznym portalu IzakTV jest eWinner, na którym możecie obstawiać wszystkie mecze ESL Pro League, a także wiele więcej. Jeżeli zarejestrujecie się z kodem IZAKTV, to otrzymacie zwrot nawet do 110 złotych za pierwszy zakład.