IzakTV

Strona główna » Czas na hitowe starcie, czyli Wisła Kraków kontra Gambit!

Czas na hitowe starcie, czyli Wisła Kraków kontra Gambit!

Autor: Krzysztof Sarna

Takie mecze i to w dodatku o stawkę z udziałem polskiej drużyny to bardzo lubimy. I dzisiaj właśnie do takiego dojdzie. Wisła All iN! Games Kraków skonfrontuje się z Gambit.

Chcielibyśmy, żeby mecze polskich drużyn z tymi czołowymi były codziennością. Jednak nie ma na co narzekać, wszak rodzime formacje stale brną do przodu, czego dowodem jest właśnie dzisiejszy mecz, w którym Wisła stanie naprzeciwko Gambit. Wszystko to w ramach ćwierćfinału Pinnacle Cup.

Największą szkodą, o której można wspomnieć przed meczem, jest godzina. No bo jak to, sobota i godzina 9:00? Dla niektórych to może być przecież środek nocy… Nie wspominamy także o tym, że starcie pierwotnie miało się odbyć w niedzielę o 13:00. Trzeba przyznać, że byłaby to idealna pora, ale trzeba o niej zapomnieć.

Tak więc można stwierdzić, że zawody rozpoczną się jeszcze ranem. Oponentem Białej Gwiazdy będzie uznana marka, przynajmniej w ostatnim czasie – Gambit. Abay “Hobbit” Khasenov wygrali przecież przed miesiącem Intel Extreme Masters Katowice. Co prawda drużyna z regionu CIS nie poradziła sobie z Copenhagen Flames w ćwierćfinale Snow Sweet Snow 2, ale kapitalnie pokazała się w fazie grupowej 13. sezonu ESL Pro League. Rosyjsko-kazachski kolektyw wygrał wszystkie pięć spotkań w grupie C, pokonując w tym Natus Vincere. 

Natomiast podopieczni Mariusza “Loorda” Cybulskiego również nie próżnują i działają. W czwartek pokonali BLINK i awansowali do fazy play-off Snow Sweet Snow 3. Jeszcze wcześniej awansowali do etapu pucharowego 36. sezonu ESEA Premier. Klub z Krakowa aktualnie zajmuje 34. lokatę w światowym rankingu HLTV. W przypadku ewentualnego zwycięstwa przez polski zespół możemy być niemal pewni pojawienia się drugiego zespołu znad Wisły w topowej trzydziestce oraz oczywiście awansu do półfinału Pinnacle Cup. 

9:00 | Wisła All iN! Games Kraków vs. Gambit – BO3 [Transmisja]