IzakTV

Strona główna » Czas na ulubiony turniej społeczności, czyli zaczynamy cs_summit 7!

Czas na ulubiony turniej społeczności, czyli zaczynamy cs_summit 7!

Autor: Krzysztof Sarna

Jeszcze się styczeń nie skończył, a już startujemy z drugim turniejem, w którym ujrzymy ciekawą obsadę. Czas na rozgrywki cs_summit 7. 

Wczoraj zakończyliśmy globalne finały BLAST Premier, gdzie najlepszą ekipą okazało się Natus Vincere. Jednak nie ma co zwalniać tempa, skoro już za kilka godzin rozpocznie się kolejny turniej. Co prawda na próżno szukać drużyn z najlepszej czwórki, ale i tak będzie ciekawie!

Już na samym starcie trzeba zaznaczyć, że będziemy musieli się rozdwoić albo wybrać ten lepszy mecz, ponieważ o danej godzinie toczyć się będą jednocześnie dwa pojedynki.

O godzinie 14:00 ujrzymy wracające po ponad miesięcznej przerwie OG, które zmierzy się z Dignitas. Ciężko cokolwiek powiedzieć o obu formacjach, ponieważ Patrik “f0rest” Lindberg i spółka od 15 grudnia rozegrali tylko jeden mecz, mianowicie z Sinners w ramach Vulkan Fight Series, ale ten został przegrany. Natomiast Mateusz “mantuu” Wilczewski wraz z kompanami ani jednego. Niewykluczone, że zaważy dyspozycja dnia oraz liczba mniej popełnianych błędów.

Równocześnie na serwerze pojawią się zawodnicy fnatic i Complexity. Drużyna ze Szwecji po raz ostatni w akcji meldowała się 6 grudnia. Warto także wspomnieć, że doszło do zmiany, ponieważ Jack “Jackinho” Mttsson przejął miejsce Robina “flushy” Rönnquista. Jeśli chodzi o organizację wywodzącą się z Ameryki, to ta miała okazję w ubiegłym tygodniu rywalizować w globalnych finałach BLAST Premier Global, ale zajęła 7-8 miejsce. Nie należy zapominać, że do tej pory nie powrócił jeszcze Valentin “poizon” Vasilev, który boryka się problemami zdrowotnymi. Z tego też powodu rolę stan-ina pełnił będzie Jakob “JUGi” Hansen.

Trzy i pół godziny później ujrzymy prawdziwą gratkę. Do gry wejdzie FaZe oraz mousesports. W szeregi “Myszy” wstąpił Frederik “acoR” Gyldstrand, który objął miejsce weterana tej formacji – Chrisa “chrisJ” de Jonga. Nieoficjalnie także mówi się o powrocie Finna “karrigana” Andersena do FaZe, ale co z tego wyniknie – nie wiadomo. Równocześnie rozgrywać się będzie pojedynek między Heroic a MIBR. Dla piątej siły świata będzie to sprawdzian po przerwie świątecznej. Nie inaczej dla organizacji z Brazylii, która zakontraktowała czterech graczy BOOM

Na dobranoc, bo o 21:00 ujrzymy FURIĘ i Cloud9 oraz Virtus.pro wraz z Ninjas in Pyjamas. Drużyna z Ameryki Południowej powinna w końcu zadebiutować z Paytynem “juniorem” Johnsonem, który nie wystąpił na minionych finałach BLAST Premier, ponieważ miał problemy dotyczące wizy. Dla C9 natomiast będzie to debiut w 2021 roku. Ekipa ta przeszła kilka zmian, mianowicie na ławkę rezerwowych przeszedł Özgür “woxic” Eker, a w jego miejsce wstąpił Erik “Xeppaa” Bach. Natomiast pieczę nad zespołem sprawuje Chris “Elmapuddy” Tebbit. Jeśli  chodzi o starcie VP i NiP-u ciężko będzie cokolwiek wywnioskować, wszak Szwedzi brali tylko udział w Showmatchu z BIG i przegrali 2:3. Z kolei gracze z regionu CIS dopiero wracają po przerwie.

Rozpoczynające się dzisiaj zmagania cs_summit 7 potrwają do 31 stycznia. W łącznej puli nagród drużyny zastaną dwieście tysięcy dolarów, z czego dziewięćdziesiąt tysięcy dolarów powędruje do najlepszych. 

Harmonogram dzisiejszych starć cs_summit 7 prezentuje się następująco:

14:00 | 🇪🇺OG vs. 🇸🇪Dignitas – BO3 – [Transmisja]

14:00 | 🇸🇪fnatic vs. 🇪🇺Complexity – BO3 – [Transmisja]

17:30 | 🇪🇺FaZe vs. 🇪🇺mousesports – BO3 – [Transmisja]

17:30 | 🇩🇰Heroic vs. 🇧🇷MIBR – BO3 – [Transmisja

21:00 | 🇧🇷FURIA vs. 🇪🇺Cloud9 – BO3 – [Transmisja]

21:00 | 🇰🇿Virtus.pro vs. 🇸🇪Ninjas in Pyjamas – BO3 – [Transmisja]