IzakTV

Strona główna » Czas poznać najlepszą drużynę na IEM Katowice 2021! W starciu Gambit i Virtus.pro

Czas poznać najlepszą drużynę na IEM Katowice 2021! W starciu Gambit i Virtus.pro

Autor: Krzysztof Sarna
IEM KATOWICE 2021

Kiedy pomyślimy, że już dziś rozegra się finał IEM Katowice od razu nasuwa się pytanie: Jak to tak szybko zleciało. Sami nie wiemy, ale za to jesteśmy przekonani, że po południu rozegra się pasjonujące starcie, którym będą derby regionu CIS. 

Wspominać i rozwodzić się nad tym, że ekipy wywodzące się ze Wspólnoty Niepodległych Państw zdominowały tegoroczny IEM Katowice można w nieskończoność i zapewne jest to temat na nadchodzące publikacje. Jednak trzeba to śmiało powtarzać, że na ten moment te formacje udowadniają to, na co długo pracowały.

Wielki finał Intel Extreme Masters Katowice rozpocznie się o godzinie 15:00. Aktorami tego przedstawienia będzie Gambit oraz Virtus.pro, czyli na dobrą sprawę dwie drużyny, które swoją przygodę z katowickim turniejem zaczynały od fazy Play-In. Już teraz trzeba powiedzieć, że napisała się piękna historia, jednak jej koniec nastąpi właśnie dzisiaj.

Obydwa zespoły przeszły stosunkowo podobną drogę do tego, by wystąpić w decydującym pojedynku. Zasadnicza różnica polega na tym, że Gambit już po dwóch meczach awansowało do fazy grupowej, podczas gdy “Niedźwiedzie” trzech. Jeśli mówimy o głównym etapie imprezy, to Abay “Hobbit” Khasenov i spółka na samym starcie przegrali z Evil Geniuses, by następnie pokonać mousesports, Heroic oraz G2. Z kolei w ćwierćfinale rosyjsko-kazachski kolektyw wyeliminował Natus Vincere, a wczoraj Team Spirit. Jeśli chodzi o VP, to te nie znalazło sposobu na Na’Vi, ale poprawiło się w potyczkach z NiP-em, Vitality, FURIĄ, Astralis oraz Liquid.

Dla tych drużyn spotkanie się nie powinno być niczym nowym. Gambit i Virtus.pro ostatnio mierzyło się dokładnie 10 lutego w ramach półfinału Snow Sweet Snow 1. Wtedy “Niedźwiedzie” nie sprostały i przegrały 1:2. Jednak nie należy zapominać, że dzisiejsze starcie będzie toczyć się do trzech wygranych map.

15:00 | Gambit vs. Virtus.pro – BO5 [Transmisja]

Wszystkie niezbędne informacje o Intel Extreme Masters Katowice 2021 znajdziecie pod tym odnośnikiem.