IzakTV

Strona główna » Czas wrócić do gry! Kto zaskoczy na start ESL Pro League?

Czas wrócić do gry! Kto zaskoczy na start ESL Pro League?

Autor: Krzysztof Sarna
IEM Cologne

Siły zebrane? Zawodnicy wypoczęci? Mamy nadzieję, że tak! A to dlatego, że przecież dzisiaj powracamy do wielkiego grania. Na dzień dobry czekają nas zmagania grupy A czternastego sezonu ESL Pro League. Co więcej – eWinner przygotował parę smaczków, obok których nie można przejść obojętnie.

Nie ma się co oszukiwać, że powoli zaczynaliśmy albo nawet i już stęskniliśmy się za rywalizacją na najwyższym poziomie. Na szczęście wszystko ulegnie zmianie już za kilka godzin, kiedy to na serwerze zameldują się pierwsze formacje i walczyć będą o grupowe punkty ESL Pro League. Żeby podgrzać atmosferę i emocje zobaczmy, co oferuje nam eWinner.

13:30 | Heroic vs. Bad News Bears – BO3

14. sezon EPL-a zainauguruje starcie pomiędzy Heroic a Bad News Bears. Formację z Danii po raz ostatni mieliśmy okazję obserwować w lipcu, kiedy to rywalizowała na IEM Summer i zajęła 7-8. miejsce. Natomiast BNB kilka dni temu miało okazję na rozgrzewkę, bo wygrało ESEA Summer Cash Cup North America. Co więcej – organizacja specjalnie na ten turniej sięgnęła po Paytyna „juniora” Johnsona, który ma zdecydowanie pomóc w osiągnięciu sukcesu. Nie da się jednak ukryć, że różnica poziomów jest wręcz wielka, bo będzie to starcie ósmego zespołu świata z 57. Z tego też powodu bukmacherzy są bezlitośni i w roli murowanego faworyta stawiają organizację ze Skandynawii. Typy CS:GO na ten mecz sugerują zwycięstwo organizacji z Danii, przy kursie 1.11, podczas gdy na Bad News Bears aż 6.40!

16:45 | Team Vitality vs. ENCE – BO3

Kolejne starcie będzie bardzo ciekawe, a to ze względu na to, że ujrzymy w nim przecież polskie akcenty. Mowa tu oczywiście o ENCE, które rywalizować będzie z Teamem Vitality. Zasadniczo obie ekipy miały idealny czas na to, żeby przemyśleć swoją grę, wszak ta pod koniec sezonu nie wyglądała po ich myśli. „Pszczoły” przeszły przez fazę Play-In IEM Summer, co było jednak obowiązkiem. Sam turniej natomiast nie był udany, bo 9-12. miejsce nie zadowala takiej ekipy, jaką jest Vitality. Olek „hades” Miśkiewicz i jego koledzy również lipca nie wspominają wyborowo, bo 5-8. Pozycja na Elisa Invitational Summer, czy też 9-12. na drugiej edycji Pinnacle Cup, nie jest niczym zadowalającym. Obie drużyny po raz ostatni mierzyły się 17 marca tego roku i to również w EPL-u. Zwycięsko wyszli wtedy gracze fińskiej organizacji. Jeśli natomiast chodzi o kursy, to typy ESL CS:GO na starcie prezentują się następująco: francuski kolektyw sięgnie dziś po wiktorię, wszak mnożnik to 1.53, kiedy na ENCE liczy 2.47

20:00 | Astralis vs. Team Spirit – BO3

Jednak do najbardziej wyrównanych zawodów teoretycznie powinno dojść o godzinie 20:00. To o tej porze Astralis spotka się z Teamem Spirit. Nie da się ukryć, że całe środowisko CS-a jest zaciekawione, jak w tym sezonie poradzi sobie przede wszystkim ten pierwszy zespół. Duńczycy już od dawna niczego nie wygrali, a dokładniej to od grudnia 2019 roku, kiedy ich ostatnim triumfem było Blast Pro Series: Global Final. Nie możemy też patrzeć na tę drużynę przez pryzmat przeszłości, ponieważ nie ma w niej już Nicolaia „device” Reedtza. Rosyjsko-ukraiński kolektyw może być czarnym koniem tego wydarzenia i tak naprawdę nie wiadomo, czego spodziewać się po zespole z regionu CIS. IEM Cologne zakończony na 13-16. lokacie nie wróży niczego dobrego, ale wygranie Pinnacle Cup II, z lekka to rekompensuje. I to dlatego nie ma tutaj zdecydowanego pretendenta do odniesienia zwycięstwa. Typowanie CS:GO nigdy nie jest proste, lecz w tym przypadku bukmacherzy stawiają w roli faworyta Astralis, na które kurs wynosi 1.85. Natomiast wygrana Team Spirit wyceniona została na 1,92.

A co powiecie na obstawianie esportu bez podatku?

Esport bez podatku na eWinnerze to już nic nowego. Jeśli jednak jakimś cudem nie słyszeliście o tym zabiegu, to już go przybliżamy. Jeżeli Wasz kupon esportowy okaże się zwycięski, to otrzymacie wygraną większą o 14%. Jak to możliwe? eWinner bierze na siebie podatek, tym samym powiększając wygraną z Waszego kuponu. Po więcej informacji udajcie się klikając w banner.

Przegraj i otrzymaj zwrot!

Jeżeli jeszcze w przeszłości nie obstawialiście spotkań w eWinner, to jest to świetna pora na to, żeby to zmienić. Możecie nawet zaszaleć, bo jeżeli zarejestrujecie się, używając naszego kodu i ewentualnie przegracie pierwszy kupon, to eWinner zwróci środki. Trzeba jednak pamiętać, że zwrot będzie pomniejszony o podatek. Wszystkie niezbędne szczegóły znajdziecie klikając w poniższy banner.

Jak już wspomnieliśmy – ostatni mecz powinien być wyrównany. Aż chciałoby się zaryzykować i obstawić wygraną Teamu Spirit na pierwszej mapie po dogrywce. A nawet jeśli „nie siądzie” to nie macie się czym przejmować, bo jak mogliście przeczytać wyżej – na pierwszy kupon otrzymacie zwrot pomniejszony o kwotę podatku.

Harmonogram poniedziałkowych spotkań prezentuje się następująco:

13:30 | Heroic vs. Bad News Bears – BO3

16:45 | Team Vitality vs. ENCE – BO3

20:00 | Astralis vs. Team Spirit – BO3

Przypomnijmy, że sponsorem strategicznym portalu IzakTV jest eWinner, na którym możecie obstawiać wszystkie mecze ESL Pro League, a także wiele więcej. Jeżeli zarejestrujecie się z kodem IZAKTV, to otrzymacie zwrot nawet do 110 złotych za pierwszy zakład.