IzakTV

Strona główna » Czas XANTARESA w BIG policzony; Turek ląduje na liście transferowej!

Czas XANTARESA w BIG policzony; Turek ląduje na liście transferowej!

Autor: Marcin Kapusta

Przygoda Ismailcana “XANTARESA” Dörtkardeş z BIG oficjalnie dobiegła końca. Turecki rifler został przesunięty na listę transferową i aktualnie poszukuje nowych ofert!

Przyszłość XANTARESA w BIG od pewnego czasu stała pod znakiem zapytania. Już kilka tygodni temu pojawiły się plotki o domniemanym zakończeniu współpracy przez obie strony. Nasiliły się one wczoraj, gdy trykot berlińskiej organizacji przywdział były zawodnik North, Nicklas “gade” Gade. Dzisiaj wszystko się wyjaśniło, bowiem 25-letni Turek trafił na listę transferową.

Przez ponad dwa lata XANTARES nosił koszulkę z logotypem BIG. Jako zawodnik osiągnął znakomite wyniki i zasługuje na naszą szczerą wdzięczność i szacunek. Chcielibyśmy podziękować XANTARESOWI za jego pracę i życzymy mu wszystkiego najlepszego w przyszłości. Od teraz, Ismailcan nie będzie już występował w wyjściowym składzie. Obecnie rozważamy oferty transferowe w ścisłej współpracy z XANTARESEM i będziemy na bieżąco informować fanów .” – oświadczył CEO BIG, Daniel Finkler .

25-latek zasilił szeregi niemieckiej organizacji pod koniec grudnia 2018 roku i zastąpił Johannesa “nexa” Mageta, który zmagał się z problemami zdrowotnymi. Następne miesiące były do drużyny bardzo burzliwe z powodu słabych wyników oraz licznych roszad kadrowych. Dopiero na początku 2020 roku sytuacja ustabilizowała się za sprawą zakontraktowania byłych graczy Sprout, Floriana “syrsoNa” Rische oraz Nilsa “k1to” Gruhne. Krótko po ich dołączeniu, ekipa Johannesa “tabseNa” Wodarza zwyciężyła DreamHack Open Leipzig. Na przełomie kwietnia i maja wygrała dwa turnieje z cyklu Home Sweet Home oraz pierwszy sezon Merkur Masters. Niemniej jednak złoty okres nadszedł w sezonie wakacyjnym, ponieważ to wtedy jej łupem padły dwa prestiżowe europejskie wydarzenia – cs_summit 6 oraz DreamHack Open Summer. Niedługo później BIG znalazło się na szczycie światowego rankingu HLTV. Niestety, ale po tych spektakularnych sukcesach nastąpiła passa niepowodzeń. W grze podopiecznych Dustina “DuDe” Großmanna brakowało stabilizacji, bowiem byli oni w stanie wygrać topowy turniej, ale przegrywali w kwalifikacjach i mniejszych rozgrywkach. Ostatnia taka sytuacja miała miejsce w lipcu bieżącego roku, gdy najpierw okazali się najlepsi podczas Gamers Without Borders, a kilka dni później odpadli w ćwierćfinałach Elisa Invitational.

Zdecydowałem się obrać nową ścieżkę w mojej karierze, dlatego też nie będę dalej reprezentował BIG. Oprócz dobrych chwil, które spędziłem w tej organizacji, miałem także okazję zrealizować swoje marzenie o byciu TOP1 w drużynowym rankingu HLTV. Udało nam się uczynić BIG drużyną numer jeden na świecie. Poznałem wielu dobrych przyjaciół i będę pielęgnował moje wspomnienia z nimi. Chcę wyrazić włodarzom BIG moją wdzięczność za to, że zawsze udzielali mi potrzebnego wsparcia.” – zakomunikował Turek za pośrednictwem wpisu na TwitLongerze.

Według doniesień portalu Gamerbase, XANTARES dołączy do rodzimego Sangal Esports. Oprócz niego, w zespole mieliby znaleźć się także Özgür “woxic” Eker, Ömer “imorr” Karataş, Ahmet “paz” Karahoca oraz Buğra “Calyx” Arkın.

Aktualny skład BIG prezentuje się następująco:

  •  Johannes “⁠tabseN⁠” Wodarz
  •  Tizian “⁠tiziaN⁠” Feldbusch
  •  Nils “⁠k1to⁠” Gruhne
  •  Florian “⁠syrsoN⁠” Rische
  •  Nicklas “⁠gade⁠” Gade
  •  Dustin “⁠DuDe⁠” Großmann (trener)
  •  Ismailcan “XANTARES” Dörtkardeş (lista transferowa)