IzakTV

Strona główna » Cztery drużyny, tytuł jeden! Czas na półfinały ESL Mistrzostw Polski

Cztery drużyny, tytuł jeden! Czas na półfinały ESL Mistrzostw Polski

Autor: Krzysztof Sarna

Wiosenne ESL Mistrzostwa Polski wkraczają w decydującą, najważniejszą fazę. O ile zmagania play-off mogliśmy obserwować już w ubiegłym tygodniu, tak dziś podziwiać będziemy półfinały.

Na placu boju wiosennej odsłony ESL Mistrzostw Polski pozostały tylko cztery najlepsze drużyny, które już dziś powalczą o angaż w jutrzejszym finale.

Jedno z trzech ostatnich starć rozpocznie się o godzinie 16:00. To o tej porze na serwerze zameldują się dwie drużyny, o których udziale w półfinale mało kto by pomyślał przed startem fazy zasadniczej, a mowa tu o Izako Boars i HONORIS. Tak jednak się stało, a najbardziej zaskoczyła drużyna Filipa “NEO” Kubskiego i Wiktora “TaZa” Wojtasa, wszak to właśnie tę możemy traktować jako czarnego konia. Co więcej, rozgrywki się jeszcze nie skończyły, a 71. ekipa świata nadal jest w grze. Jednak przed startem tych zawodów minimalnym faworytem wydają się “Dziki”, które dokładnie wczoraj wygrały z HONORIS w Spring Sweet Spring 2 Regionals rezultatem 2:0.

Następnie trzy godziny później dojdzie do prawdziwej wisienki na torcie, bo o drugie miejsce w finale powalczy Anonymo Esports oraz x-kom AGO. Już na sam słuch o starciu tych ekip większość z nas zaciera rączki. Nie ma się jednak czemu dziwić, wszak dla obu zespołów cel jest jasny: zdobycie Mistrzostwa Polski. Nie ma co ukrywać, że etap zasadniczy należał do “Anonimowych”, którzy go zakończyli na pierwszym miejscu z dorobkiem 38 punktów, podczas gdy “Jastrzębie” w ostateczności zajęły piątą pozycję, tracąc równe dziesięć oczek do dzisiejszego oponenta. Dla podopiecznych Adriana “IMD” Piepera będzie to debiut w play-offach ESL MP, podczas gdy AGO rozegrało już trzy potyczki, eliminując kolejno: Pompa Team, Wisłę All iN! Games Kraków oraz MAD DOG’S PACT. Jednak Paweł “innocent” Mocek i jego koledzy wygrali wczoraj z Ninjas in Pyjamas, co z pewnością dodało im wiele otuchy. Ostatnim razem, a było to 12 kwietnia i również w tym turnieju lepsi okazali się reprezentanci Anonymo, którzy wygrali dwumecz, triumfując najpierw na Nuke’u do siedmiu, a później na Vertigo do ośmiu.

Harmonogram półfinałów ESL Mistrzostw Polski prezentuje się następująco:

16:00 | Izako Boars vs. HONORIS – BO3 

19:00 | Anonymo Esports vs. x-kom AGO – BO3

Wszystkie te spotkania będą transmitowane na oficjalnym kanale Twitch ESL Polska. Dostaniecie się na niego klikając w ten odnośnik.