Cztery drużyny z Polski w kolejnej rundzie otwartych kwalifikacji do Minora!

Autor: Michał Maćkowski

Za nami 1/8 ostatnich otwartych kwalifikacji do Minora. Z marzeniami o zamkniętych eliminacjach pożegnali się zawodnicy grający pod nazwą SamerTajm. Reszta naszych drużyn nadal walczy!

Virtus.pro

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla Polaków na Mirage, którym udało się wygrać dwie pierwsze rundy. Mimo oddania jednego punkciku przeciwnikom, Virtus.pro kontrolowało kolejny minuty, dzięki czemu po chwili mieliśmy już wynik 5:1. Wtedy w idealnym momencie do gry zaczęli wracać zawodnicy Nexus, którzy dogonili naszych rodaków i przegrali pierwszą połowę tylko jedną rundą. Zmiana stron i dobry początek Michała “Snatchiego” Rudzkiego i spółki. Polska drużyna oddała cztery punkty po stronie terrorystów i wygrała spotkanie wynikiem 16:11. Kolejnym przeciwnikiem Virtus.pro będzie zespół Aristocracy.

Aristocracy

Zespół Wiktora “TaZa” Wojtasa miał jedną z najcięższych drużyn do pokonania. Polska ekipa grająca pod nazwą Aristocracy zmierzyła się z LDLC. Spotkanie na mapie Nuke lepiej rozpoczęli nasi rodacy, którzy prowadzili po stronie terrorystów aż 6:1. Niestety wtedy obudziło się LDLC, a pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 8:7 dla zespołu z Polski. Zmiana stron i ponownie dominacja polskiego zespołu, który mimo kilku błędów, wygrał swoje spotkanie wynikiem 16:12.

SamerTajm

Mix grający pod nazwą SamerTajm to jedyny polski skład, który pożegnał się już z eliminacjami do Minora. Mecz mimo wyrównanej pierwszej połowy (8:7 dla Chaos), nie ułożył się po myśli naszych rodaków po stronie terrorystów. Michał “Czapel” Czapla i spółka wygrali zaledwie dwie rundy, co niestety przyniosło porażkę ze Szwedami wynikiem 16:9.

AGO

Polskie jastrzębie nie zawiodły i również wygrały swoje spotkanie. Ekipa Damiana “Furlana” Kisłowskiego podejmowała duńskie Vintage na mapie Overpass. Pierwsza połowa była bardzo zacięta, a nasi rodacy odpuścili trochę przeciwnikom, przez co przed zmianą stron wygrywali tylko 8:7. Jednak po zmianie stron, mimo przegranej pistoletówki AGO kontrolowało przebieg meczu i wygrywało już 13:8. Wtedy do gry zaczęło wracać Vintage, które potrzebowało tylko jeden punkt, aby dogonić Polaków. Mimo tego jastrzębie zachowały zimną głowę i wygrały spotkanie wynikiem 16:13. W następnym meczu, rywalem AGO będzie Ancient.

PACT

PACT jako ostatnie zakończyło sww 1/8 oój mecz twartych kwalifikacji do Minora. Ekipa Dawida “Lunatica” Cieślaka po wyrównanym pojedynku pokonała Movistar Riders na mapie Mirage wynikiem 16:11. Kolejny rywalem Polaków będzie Ad hoc