IzakTV

Strona główna » David De Gea stworzył własną organizację esportową!

David De Gea stworzył własną organizację esportową!

Autor: Marcin Kapusta

David Dea Gea, czyli jedna z ikon światowej piłki nożnej i bramkarz Manchesteru United, stworzył własną organizację esportową!

Przenikanie się świata sportowego z esportowym to coraz częstsze zjawisko. Nie tak dawno w branżę cyfrową zainwestowali chociażby Gerard Piqué  (piłkarz FC Barcelony) oraz kolega z zespołu Davida, Jesse Lingard, który powołał do życia JLingz Esports. Oprócz nich, w esporcie aktywnie działają również Sergio Aguero (CEO  KRÜ Esports), David Beckham (współzałożyciel Guild Esports), Dele Alli (ambasador EXCEL), Gareth Bale (CEO Ellevens Esports) czy też Casemiro (CEO CaseEsports).

Dziś do tego grona dołączył bramkarz Manchesteru United, David De Gea. Założył on organizację Rebels Gaming, która posiada już dywizje w VALORANCIE i Rainbow Six Siege. Produkcja od Ubisoftu jest zresztą ulubioną grą hiszpańskiego goalkeepera. Ponadto formacja planuje rozszerzyć swoją działalność o skład w League of Legends.

Era cyfrowa i technologia tworzą boisko, na którym rozwijanie marzeń jest możliwe. Chcemy, aby Rebels Gaming było kluczową organizacją, nie tylko ze względu na poziom rywalizacji, ale także ze względu na inwestycje w młode i nieodkryte talenty. Rebels Gaming skupia zespół profesjonalistów z dziedziny esportu w różnych segmentach, takich jak strategia, marketing, rozrywka, biznes i treści.” – oświadczył De Gea.

Rebels Gaming będzie miało własną siedzibę w madryckim Valdebebas, która oprócz funkcji ośrodka szkoleniowego będzie otwarta dla publiczności na imprezy i inne zgromadzenia. Ten projekt jest czymś więcej niż tylko spełnieniem marzeń hiszpańskiego piłkarza. Jest to sposób na połączenie dwóch jego wielkich pasji – sportu tradycyjnego i technologii. Dwie branże o wielu podobieństwach i niezwykle bliskie nowym pokoleniom, które będą sprzyjać dalszemu rozwojowi.” – napisano na stronie internetowej organizacji.