Debiutancki dzień nieudany. Anonymo i Wisła przegrywa w Snow Sweet Snow 3

Autor: Krzysztof Sarna

Debiut, debiut i po debiucie. Pierwsze mecze polskich formacji nie okazały się dobre. Zarówno Anonymo Esports, jak i Wisła All iN! Games Kraków przegrały swoje mecze otwarcia.

To nie był dzień, o jakim marzyliśmy ani wizualizowaliśmy. Można nawet rzec, że nie spodziewaliśmy się porażek ze strony Anonymo i Wisły przed rozpoczęciem tych potyczek. Jednak rzeczywistość pokazała, kto dziś był lepszy na serwerze.

Najpierw podopieczni Adriana “IMD” Piepera nie poradzili sobie ze SKADE. To starcie rozpoczęło się od wybranego przez Polaków Nuke’a, którzy grali po stronie terrorystów. Śmiało można stwierdzić, że pierwsza część była znakomita w wykonaniu Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego i spółki, którzy do oponenta tracili zaledwie punkt. Gra po czysto teoretycznie łatwiejszej stronie wcale nie była taka łatwa. Anonymo w pewnym momencie przegrywało 11:15 i musiało gonić, ale to się udało. W dogrywce udało się postawić na swoim i tym samym objąć prowadzenie. Następnie rywalizacja przeniosła się na Overpassa, na którym SKADE już od początku ustawiło wynik, prowadząc 7:1. Co prawda polska formacja przed zmianą stron wyszła na minimalne prowadzenie, ale po niej nie była w stanie niczego zrobić i przegrała do dziewięciu. O zwycięstwie zatem musiał zadecydować Mirage. Od początku wszystko dobrze wyglądało dla ekipy znad Wisły, która przed przerwą miała trzy oczka zaliczki. Następnie Paweł “innocent” Mocek i koledzy grali w ataku, ale zwyciężyli trzy kolejne rundy, co przełożyło się na rezultat 12:6. Jednak to w tym momencie obudziła się 42. formacja świata, która ugrała tę mapę i jednocześnie całe spotkanie.

Nie poradziła sobie także Biała Gwiazda, która rywalizowała z Dignitas. Zawody zainicjował Train, na którym Wiślacy zdobyli w ataku sześć punktów. Po zmianie stron wszystko prezentowało się o niebo lepiej, wszak klub z Krakowa wygrał tę mapę 16:13. Bardzo ciekawie było na Nuke’u, ponieważ szwedzko-norweski kolektyw grając po stronie terrorystów, w pewnym momencie prowadził 10:1. Chwilę później jednak gracze Mariusza “Loorda” Cybulskiego się obudzili i już po przerwie tracili tylko dwa punkty (8:10). Gracze z Dignitas jeszcze wygrali cztery odsłony i byli o krok od zwycięstwa na tej arenie, ale Grzegorz “SZPERO” Dziamałek i spółka konsekwentnie przedłużyli stan rywalizacji, doprowadzając do dogrywki. Na nim jednak zwycięsko wyszedł Adam “friberg” Friberg i spółka. Na duście zatem każdy chciał wygrać. Po pierwszej połówce ciężko było wyłonić tę lepszą drużynę, ponieważ Wisła przegrywała tylko jednym punktem. W ataku Biała Gwiazda była bezradna i przegrała do jedenastu.