IzakTV

Strona główna » dexter w mousesports, a karrigan na ławie

dexter w mousesports, a karrigan na ławie

Autor: Krzysztof Sarna

Wszystkie niewiadome, jeśli chodzi o mousesports zostały już rozwiane. Do drużyny dołączył Christopher “⁠dexter⁠” Nong, a na ławkę rezerwowych przeszedł Finn “karrigan” Andersen.

Tym razem nieco dłużej przyszło czekać nam na potwierdzenie plotek. Dokładnie 15 stycznia światło dzienne ujrzały pogłoski, jakoby Frederik “acoR” Gyldstrand oraz dexter mieli wkroczyć do mousesports. I o ile na wieść o potwierdzeniu Duńczyka nie musieliśmy długo czekać, tak na Australijczyka już tak. 

26-latek stał się nowym zawodnikiem mouz po tym, jak od grudnia 2019 roku reprezentował barwy Renegades. Jego dołączenie odbyło się na podstawie transferu. W szeregach “Myszy” dexter będzie pełnił rolę prowadzącego. Z głównym składem pożegnał się karrigan, o którym ostatnio mówiło się w kontekście powrotu do FaZe oraz braku chęci przedłużenia umowy z obecnym pracodawcą. 

Gracz z Oceanii na swoim koncie ma takie osiągnięcia jak wicemistrzostwo DreamHacka Open Leipzig 2020, wygranie tego samego turnieju z serii Open: Ocenia w minionym roku, a także zwyciężenie dwunastego sezonu ESL Pro League przeznaczonego również dla Oceanii.

Debiutem dextera pod banderą mousesports będą rozgrywki fazy Play-In IEM Katowice. Co ciekawe, w pierwszym spotkaniu, które będzie miało miejsce 16 lutego Nong zagra przeciwko byłej ekipie, Renegades.

W tej sytuacji skład mousesports prezentuje się następująco:

  • 🇪🇪Robin “⁠ropz⁠” Kool
  • 🇸🇰David “⁠frozen⁠” Čerňanský
  • 🇱🇹Aurimas “⁠Bymas⁠” Pipiras
  • 🇩🇰Frederik “⁠acoR⁠” Gyldstrand
  • 🇦🇺Christopher “⁠dexter⁠” Nong
  • 🇩🇰Torbjørn “⁠mithR⁠” Nyborg – trener