IzakTV

Strona główna » Dobry start AGO w ESEA Premier; Anonymo z porażką

Dobry start AGO w ESEA Premier; Anonymo z porażką

Autor: Krzysztof Sarna

Wszystkie polskie formacje zainaugurowały już 39. sezon zmagań ESEA Premier. Wczoraj mieliśmy okazję podziwiać dwie formacje znad Wisły, a mowa tu o x-kom AGO oraz Anonymo Esports. Ten pierwszy zespół rozpoczął rywalizację od wygranej, natomiast Paweł “innocent” Mocek i jego koledzy musieli uznać wyższość DBL PONEY. 

1 zwycięstwo i 2 porażki. W taki sposób prezentuje się bilans polskich drużyn po pierwszej kolejce spotkań w ESEA Premier. Jedyną drużyną, która odniosła zwycięstwo jest x-kom AGO. Anonymo Esports po wielkiej walce nie sprostało “Kucykom” z Francji.

Zawody pomiędzy “Jastrzębiami” a Sinners rozpoczęły się na Mirage’u. Na nim jednak przeważała drużyna z Czech, która w ostateczności wygrała go do jedenastu. Losy spotkania uległy odmianie na Nuke’u, wszak na tej lokacji lepsi byli już podopieczni Mikołaja “miNIroxa” Michałkówa. Ci, którzy śledzą pojedynki z udziałem x-kom AGO doskonale wiedzą, że Ancient to ten plan, po którym Maciej “F1KU” Miklas i jego koledzy poruszają się naprawdę dobrze. Doskonale było to widoczne właśnie w tych zawodach, a to dlatego, że 34. siła świata myliła się jedynie pięciokrotnie. 

Włożone serca i walka do samego końca nie wystarczyła. “Anonimowi” po pełnej serii musieli uznać wyższość DBL PONEY. Ancient można nazwać mianem mapy, w której kto grał w obronie – ten punktował. Ekipa znad Sekwany wygrała pierwszą połowę wynikiem 13:2! Później jednak ujrzeliśmy prawie że taki sam maraton, ale ze strony Polaków. Z tą jednak uwagą, że w międzyczasie Francuzi na swoje konto dopisali dwa oczka. Od dogrywki podopiecznych Adriana “IMD” Piepera nie dzieliło dużo, ponieważ tracili oni tylko jeden punkt (14:15), ale to właśnie w tej kluczowej rundzie “Kucyki” okazały się lepsze. Anonymo Esports zrewanżowało się na Inferno, na którym triumfowało 16:13. Ostatnią areną był Nuke, ale na nim Polacy byli w opresjach już od samego początku, bowiem ulegali 0:7. W końcowym rezultacie 31. siła świata wygrała 16:9. 

Środowe wyniki polskich drużyn prezentują się następująco:

x-kom AGO 2:1 Sinners – Mirage 11:16, Nuke 16:10, Ancient 16:5 

Anonymo Esports 1:2 DBL PONEY – Ancient 14:16, Inferno 16:13, Nuke 9:16