Dobry start Wisły w nowym sezonie LOOT.BET!

Autor: Aleksander Kurcoń

Wisła All in! Games Kraków pokonała mix 2115 na start rozgrywek piątego sezonu LOOT.BET. W europejskim składzie zabrakło Pawła “byali” Bielińskiego, zagrał zaś Krzysztof “stark” Lewandowski.

Mecz rozpoczął się na wybranej przez Polaków mapie – Inferno. Dobry start SZPERA i spółki skutkował wysokim prowadzeniem już po pierwszej połowie. 2115 niezbyt dobrze radziło sobie w obronie bombsite’ów, przez co przegrywało aż 4:11. Po zmianie stron stark i reszta wygrali jednak pistoletówkę i rozpoczęli niespodziewany come-back. Punkt za punktem lądował na konto 2115, przez co europejski mix zdołał wyjść nawet na prowadzenie 13:12! W końcówce spotkania Wisła Kraków jednak zdążyła opanować sytuację, a kluczową rolę odegrał Grzegorz “SZPERO” Dziamałek, który w 28. rundzie nie pomylił się i z 7hp na koncie wygrał pojedynek 1vs1, a także rozbroił bombę. Ostatecznie Polacy wygrali wynikiem 16:14. Co ciekawe, każdy z zawodników Białej Gwiazdy zakończył mecz z dodatnim bilansem k/d, wśród 2115 zaś nie było ani jednego takiego gracza, a mimo to europejski mix był bliski zwycięstwa.

Drugą mapą był Train. Tym razem całkiem niezły start zaliczyli terroryści, w których wcielili się 2115. Disco doplan i spółka nie utrzymali się jednak na prowadzeniu długo, ponieważ Polacy zaczęli lepiej bronić i w rezultacie wygrali pierwszą połowę 8:7. Po zmianie stron Biała Gwiazda wygrała pistoletówkę i cztery z pięciu kolejnych rund, dzięki czemu wydawało się, że zwycięstwo Polaków jest kwestią czasu. Wówczas jednak 2115 zaczęło ponownie walczyć o come-back, a odważnej grze przewodził mertz, który był bezsprzecznie najlepszym graczem na serwerze. Przy wyniku 13:13 ponownie jednak to SZPERO został bohaterem. Snajper wytrzymał nerwy i wygrał pojedynek 1vs1 z disco doplanem, dzięki czemu Wisła odblokowała się i ostatecznie zamknęła mapę wynikiem 16:14. Tym samym Polacy zaczynają nowy sezon LOOT.BET z bilansem 1-0!

Wisła All in! Games Kraków 2:0 2115 – Inferno 16:14, Train 16:14