IzakTV

Strona główna » Doggi – wirtualna hodowla psów

Doggi – wirtualna hodowla psów

Autor: Partner serwisu

Pogląd, że pies to największy przyjaciel człowieka jest powszechny i nie podlega dyskusjom. Te ulubione zwierzęta domowe są z nami od lat, kiedyś głównie jako strażnicy domu, dziś jako członkowie rodzimy. Każde dziecko ma, albo chce mieć psa, na co rodzice nie zawsze chcą się zgodzić, gdyż wiąże się to z licznymi obowiązkami. Twórcy gier komputerowych wpadli na pomysł stworzenia gry o psach, aby to dziecięce pragnienie po części zrealizować i dać możliwość sprawdzenia jak poradzimy sobie z opieką na zwierzakiem.

W Doggi możesz mieć wirtualnego psa

Doggi-Game to darmowa gra online umożliwiająca hodowanie psów różnych ras oraz tzw. kundelków. Można sobie wybrać pupila takiego, o jakim marzyliśmy lub tego, który akurat nam przypadnie do gustu i poczuć się dumnym właścicielem czworonoga. Ci, którzy mieli kiedykolwiek własnego psa wiedzą, że wymaga on nie tylko karmienia, wyprowadzania na spacer, ale także poświęcania mu uwagi, zabawy z nim, czynności higienicznych oraz opieki zdrowotnej. Nie jest maskotką, którą można odłożyć na półkę. Posiadanie psa to ogromna odpowiedzialność i twórcy tej gry o psach zadbali o to, by gracz się jej nauczył.

Co czeka gracza w Doggi-Game?

Po wyborze i adopcji pieska szybko przekonamy się, że wymaga on nie tylko karmienia i spacerów. Trzeba dbać o jego higienę, uczyć adaptacji do nowych warunków oraz funkcjonowania pozbawionego wcześniejszych, nie zawsze dobrych nawyków. Podobnie jak w życiu może się bowiem zdarzyć, że pies będzie niszczył nasze przedmioty, czy załatwiał swoje potrzeby w domu. Gra daje także możliwość nauczenia psa rozmaitych sztuczek. Gracze muszą się też liczyć z tym, że będą ponosić różne wydatki związane z posiadaniem psa. Muszą przygotować mu odpowiednie miejsce do spania, właściwą karmę i różne inne rzeczy, których może potrzebować, w tym także zabawki. W grze obowiązuje specjalna waluta, tzw. doglary, które można przeznaczyć częściowo na grę w loteriach z cennymi nagrodami, z których zysk idzie na wirtualne schronisko. Gracz szybko też zda sobie sprawę z tego, że nawet wyjście na spacer wymaga jego dużej uwagi. Trzeba zadbać o obrożę, smycz i woreczki na odchody, a oprócz tego zatroszczyć się o pupila podczas spaceru, żeby nie złapał kleszcza, gdyż w takim wypadku trzeba będzie ponieść dodatkowe koszty na leczenie. Należy również uważać, by piesek nie uciekł.

Doggi-Game umożliwia założenie hodowli psów

Żeby było jeszcze ciekawiej, twórcy tej gry o psach poszli o krok dalej i dają możliwość założenia całej hodowli psów. Możemy wejść w posiadanie dorosłych psów przeciwnej płci i je rozmnażać. W grze rodzą się szczeniaki, które możemy oddać do adopcji lub poczekać aż dorosną, znaleźć im partnerów i powiększać w ten sposób hodowlę. Psy z własnej hodowli można sprzedawać innym graczom, których pozyskujemy poprzez zamieszczanie ogłoszeń. Na cenę, za którą można będzie sprzedać psiaki, ma wpływ wiele czynników takich jak: rasa, rodowód, wychowanie, ewentualne nagrody w konkursach. Chodzi więc o to, by doprowadzić psa do wysokiej pozycji w rankingu dzięki odpowiednim zabiegom i wyszkoleniu. Trzeba więc starać się od samego początku, by wyrobić w nim korzystne nawyki. Gracze mają do tego odpowiednie narzędzia w postaci smakołyków, które sprawią, że pies zacznie współpracować. Jeśli pies będzie brał udział w konkursach i zdobywał nagrody, jest szansa, że jego pozycja w rankingu będzie szła do góry, co przełoży się potem na cenę przy sprzedaży.

Wirtualna gra Doggi-Game jest dopracowana w każdym szczególe i może być ciekawą przygodą zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Jeśli boisz się, że twoje dziecko nie poradzi sobie z opieką nad zwierzakiem, pozwól mu spróbować swoich sił w grze i poznać wszystkie aspekty posiadania wymarzonego pieska. Jeżeli sam marzysz o własnym psie, a nie wiesz, czy nadajesz się na odpowiedzialnego opiekuna, ta gra jest dla ciebie. Jeśli uważasz, że posiadanie psa i opieka nad nim jest łatwa i chcesz się sprawdzić w roli psiego właściciela, skorzystaj z darmowej gry o psach Doggi-Game.