Dogrywki nie takie straszne! Emeritos Banditos górą w staciu z niemieckim Team Midgame!

Autor: Mateusz Lechowicz
Emeritos Banditos

Piąty mecz w ramach 35 sezonu ligi ESEA Open trafia na konta Emerytów! Drużyna Izaka zajmuje aktualnie 180 miejsce w lidze, jednak z meczu na mecz Polacy wyglądają coraz lepiej. Tym razem wyższość naszych rodaków musiało uznać Team Midgame z Niemiec.

Ostatnie mecze rozgrywane przez przeciwników nie zapowiadały łatwej przeprawy dla Emeritos Banditos. Trzy gładkie wygrane i jedna porażka świadczyły, że drużyna z Niemiec potrafi stawić opór i tak też wyglądało to od początku mapy de_dust2. Runda pistoletowa trafiła na konto ekipy Midgame wraz z kolejną rundą eco rozgrywaną przez Emerytów. Początkowe problemy dość szybko zostały jednak zażegnane dzięki clutchowi Pevora, który pozwolił na zdobycie pierwszej rundy w meczu i obudzenie się ekipy znad Wisły. Niemiecka formacja nie pozostała jednak dłużna, odpłacając się runda za rundę i doprowadzając do remisu 4-4. Od tego momentu równowaga została jednak przełamana i to Polacy narzucili swoje tempo, co rusz punktując rywali i kończąc pierwszą połowę wynikiem 10-5. Zamiana stron również pozwoliła na przeciągnięcie passy wygranych rund. Pomysłowe wejście na B i fake Pevora na longu A dały Emerytom pierwszy punkt po stronie terrorystów. Byłoby jednak zbyt prosto, gdyby mecz skończyłby się w ten sposób. Szybka odpowiedź rywali wybiła z rytmu Pashę i spółkę, którzy zdawali się nie mieć konkretnego pomysłu na grę, tracąc kolejne rundy. Sytuacja zmieniła się, jednak gdy Emeryci podjęli trafną decyzję szybkiego przejęcia długiej, która okazała się strzałem w dziesiątkę. Umiejętnie zastosowana taktyka zdała egzamin również w kolejnej rundzie, pozwalając Polakom na objęcie prowadzenia 14-13. Jak okazało się jednak chwilę później Emeritos Banditos nie zakończyło meczu wynikiem 16:14, jak spodziewało się tego większość kibiców, a wszystko przez jedną sytuację…

Szczęśliwie dla Polaków sytuacja ta nie zemściła się w przyszłości i udało się doprowadzić do dogrywki, która była już skutecznie rozegrana pod wodzą Piotra ‘Izaka’ Skowyrskiego. Szybkie wjazdy na długą A i tym razem sprawiały rywalom niemałe kłopoty, którzy aż do końca spotkania nie znaleźli sposobu na zatrzymanie Emeritos Banditos. Cały mecz finalnie zakończył się wynikiem 19:15 i pozwolił Emerytom zdobyć swoje trzecie zwycięstwo w ramach 35 sezonu ligi ESEA Open.

Kolejny mecz Emeritos Banditos rozegrają 17.09 w czwartek o godzinie 19:00. Zmierzą się w nim przeciwko UCAM Esports Club z Hiszpanii. Całe spotkanie dostępne będzie na kanałach IzakaPashyPevoraSaja i PAGO, a także Leha. Wyniki drużyny i aktualną sytuację w lidze możecie znaleźć pod tym linkiem.