IzakTV

Strona główna » Dominatorzy Oceanii ze sporym wzmocnieniem; Renegades zatrudnia trenera CS:GO!

Dominatorzy Oceanii ze sporym wzmocnieniem; Renegades zatrudnia trenera CS:GO!

Autor: Marcin Kapusta

Na kilka dni przed startem play-inów IEM Cologne 2021, Renegades zatrudniło trenera sekcji CS:GO. Został nim David “Kingfisher” Kingsford!

Amerykańska organizacja ogłosiła wczoraj, że Kingfisher obejmie funkcję głównego trenera CS:GO. Warto w tym miejscu nadmienić, że drużyna nie posiadała szkoleniowca od czasu odejścia Torbjørna “mithRa” Nyborga w listopadzie 2020 roku.

Kingfisher w przeszłości był stałym bywalcem na australijskiej scenie, reprezentując m.in. Downfall i Paradox Gaming. W 2019 zakończył karierę profesjonalnego gracza i przerzucił się na coaching. Pieczę sprawował nad takimi zespołami, jak Legacy Esports, Ground Zero czy też AVANT. Zawodników tej ostatniej organizacji poprowadził nawet do wicemistrzostwa podczas regionalnej odsłony DreamHack Masters Spring 2020.

Będę pomagał chłopakom w treningach i przygotowaniach. Nie mogę się doczekać pracy z nimi w Kolonii i mam nadzieję, że przywieziemy ze sobą kilka dobrych wyników.” – stwierdził nowy nabytek w zapowiedzi wideo. Angaż w Renegades to z pewnością duże wyróżnienie dla Davida i spory krok w jego dotychczasowej karierze.

Solidne przygotowanie będzie kluczowe dla australijskiej drużyny, gdyż czeka ją trudne zadanie w Niemczech. 6 lipca o godzinie 13:30 podejmie bowiem Team Vitality w meczu inauguracyjnym fazy Play-In Intel Extreme Masters Cologne 2021. Na placu boju zamelduje się szesnaście ekip, z czego połowa zwieńczy awans do głównego etapu rozgrywek, który odbędzie się w dniach 8-18 lipca.

Aktualny skład Renegades prezentuje się następująco:

  • 🇦🇺 Joshua “INS” Potter
  • 🇦🇺 Jordan “Hatz” Bajic
  • 🇦🇺 Liam “malta” Schembri
  • 🇦🇺 Simon “Sico” Williams
  • 🇦🇺 Alistair “aliStair” Johnston
  • 🇦🇺 David “Kingfisher” Kingsford (trener)