IzakTV

Strona główna » Dotarliśmy do regulaminu Flashpoint 3! Organizator zdecyduje o powtórce meczu!

Dotarliśmy do regulaminu Flashpoint 3! Organizator zdecyduje o powtórce meczu!

Autor: Michał Maćkowski

Nie cichnie afera pomiędzy Flashpointem, a Anonymo i Ninjas in Pyjamas. Najprawdopodobniej dojdzie do powtórzenia spotkania, a nasza redakcja dotarła do regulaminu turnieju, który może sporo namieszać w zaistniałej sytuacji!

Wczorajszy wieczór i cały dzisiejszy dzień z pewnością będzie bardzo burzliwy dla społeczności CS:GO. Przypomnijmy, że wczoraj pojawiła się informacja o możliwym powtórzeniu meczu Anonymo kontra Ninjas in Pyjamas. Powodem tego mają być problemy techniczne, z jakimi borykali się gracze NiP’u. Szwedzka organizacja złożyła  protest do organizatorów i dużo na to wskazuje, że mecz najprawdopodobniej się odbędzie.

Włodarze Ninjas in Pyjamas w złożonym proteście odnieśli się do punktu 5.5a w regulaminie turnieju. Nie wiedzieliśmy do tej pory, co tak naprawdę zapisane jest w tym punkcie. Teraz jednak sprawa zaczyna nabierać innych kształtów, bowiem nasza redakcja dotarła do regulaminu! Przetłumaczony zbieg zdarzeń według Ninjas in Pyjamas znajdziecie poniżej.

Piątek
 1. Rozpoczyna się pierwsza mapa. Gracze NiP-u doświadczają dużej utraty pakietów danych i wywołują przerwę techniczną.
 2. Długa przerwa, podczas której operatorzy ligi, gracze i pracownicy NiP-u badają problem wypróbowując jednocześnie różne serwery i testując routing we współpracy z naszym ISP. ISP NIP twierdzi, że problem leży po stronie serwera gry.
 3. Nie znaleziono rozwiązania.
 4. Gracz Anonymo wspomina o możliwości zmiany harmonogramu w czacie gry. W międzyczasie, zarządzanie Anonymo daje możliwość na osobnym czacie z administratorami Flashpoint nałożenia kar na NIP, co może prowadzić do przegrania meczu przez NIP (DQ) w przypadku dalszych opóźnień.
 5. Flashpoint wielokrotnie naciskał na graczy NiP-u, aby ci wybrali serwer i grali niezależnie od problemów, nie oferując żadnych dalszych rozwiązań. NiP zasugerował grę na serwerze innej firmy, ale zostało to odrzucone przez Flashpoint z powodu wymagań konfiguracyjnych.
 6. Zasady RMR zabraniają przebywania personelu w pokoju z graczami podczas gry na żywo. Doprowadziło to do problemów komunikacyjnych dotyczących skuteczności próby naprawy i pozostawiło graczy samych w obliczu trudnych decyzji, które mogłyby doprowadzić do przegranej, gdyby odmówili kontynuowania gry.
 7. Utrata pakietów trwa przez pozostałą część serii.
 8. NiP publikuje oświadczenie w mediach społecznościowych o zaistniałej sytuacji.
        Sobota
 • 9. NIP (HICHAM CHAHINE i JONAS GUNDERSEN) złożyli oficjalną skargę w sobotę rano. Zgodnie z zasadą 5.5a w oficjalnym regulaminie turniejowym.
 • 10. NiP kontynuuje rozwiązywanie problemu utraty pakietów z administratorami punktów Flashpoint.
 • 11. Problem został w końcu znaleziony: ustawienia bezpieczeństwa Flashpoint częściowo blokowały ruch z NiP do serwera Flashpoint hame, potwierdzając, że nie jest to coś, czego NiP nie może kontrolować i/lub rozwiązywać. Flashpoint jest ostatecznie odpowiedzialny za problem z połączeniem.
 • 12. Zbierane są dowody na utratę pakietów i przedstawia się sprawę do Flashpointa z prośbą o przegląd techniczny i decyzję dotyczącą możliwości ponownego rozegrania meczu.
 • 13. Flashpoint analizuje dane i zasady, że problemy były istotne i zagrażały uczciwości konkurencji. W sobotę organizatorzy informują obie drużyny, że muszą ponownie rozegrać pełne BO3 lub BO1 na trzeciej mapie poprzedniej serii (Mirage) o godzinie 21:00 w niedzielę. Flashpoint postanowił przekazać ostateczną decyzję w tej sprawie Anonymo.
 • 14. Anonymo odmawia przyjęcia wyroku w sprawie regulaminu Flashpointa i zwraca się do Valve o wydanie orzeczenia w tej sprawie.
Niedziela
 • 15. Valve odnosi się do orzeczenia Flashpointa jako ostatecznego.
 • 16. Anonymo odmawia gry w niedzielę.
 • 17. Pracownicy NiP, Anonymo i Flashpoint próbują zsynchronizować się zgodnie z harmonogramem powtórek, gdzie NiP oferuje zagranie w BO3 w dogodnym dla nich czasie oraz Flashpoint w poniedziałek. W przypadku braku porozumienia uzgodniono 20-minutową przerwę.
 • 18. Anonymo natychmiast publikuje szokująco mylące oświadczenie w mediach społecznościowych podsycając masowe szaleństwo spekulacji wśród profesjonalistów esportowych i szerszej społeczności CS:GO.
 • 19. Stanowisko Flashpoint zostaje wydane.

Jak widzimy Ninjas in Pyjamas odniosło się do zasady 5.5a, która zawarta jest w oficjalnym regulaminie Flashpoint. Nasza redakcja dotarła do regulaminu i przeanalizowała zasadę do której odnosi się szwedzka organizacja. W punkcie 5.5a pisze wprost, że jeżeli zespół jest ofiarą naruszenia zasad lub złamania regulaminu, to po zakończonym spotkaniu powinien zgłosić sprawę administratorowi, który rozpocznie śledztwo. Po przekazaniu stosownych dowodów organizator ma podjąć konkretną decyzję. Co ciekawe w zasadach turnieju pisze także, że gracze nie mogą opuszczać spotkania i muszą dograć go do końca.

W tym momencie praktycznie wszystko zależy od organizatora, bowiem w punkcie 6.2 regulaminu Flashpoint jasno pisze, że ostateczną decyzję podejmuje organizator i to jego działania są wiążące dla wszystkich drużyn. Czy mecz pomiędzy Anonymo i Ninjas in Pyjamas zostanie powtórzony? Tego aktualnie nie wiemy, jednak trzymamy rękę na pulsie i czekamy na najnowsze informacje! Śledźcie stronę na bieżąco, aby być cały czas z najważniejszymi wydarzeniami!