Dramat polskiego Counter-Strike’a. Wszystkie drużyny spadły do dolnej części drabinki w kwalifikacjach do Minora w Katowicach

Autor: Filip Woszczek
PashaBiceps

Nie do końca takich rezultatów spodziewaliśmy się podczas pierwszego dnia kwalifikacji do Minora. X-kom, Virtus.pro, MIKSTURA oraz Kinguin przegrywają swoje pierwsze mecze otwierające.

mousesports 2-0 x-kom
16 Inferno 5
16 Mirage 11

Pierwsza mapa zakończyła się bardzo szybko. Dominująca połowa 11:4 szybko pokazała Polakom, że nie mają większych szans pomimo, że był to ich mappick. Druga połowa była jeszcze bardziej bezbłędna, gdzie Polakom udało się wygrać tylko jedną rundę po stronie CT.

Po pierwszej połówce na Mirage można było odnieść wrażenie, że to już koniec spotkania, gdy mousesports wygrywało wynikiem 9-6 po stronie terrorystów. Nic w tym dziwnego, ponieważ pomimo wygrania pistoletówki w drugiej połowie przez Polaków, reprezentanci mousesports wzięli się w garść i dokończyli spotkanie.

Vitality 2-1 Virtus.pro
16 Mirage 5
17 Nuke 19
16 Inferno 1

Virtus.pro jako pierwszą mapę wybrało Mirage. Tam jednak nie poradzili sobie z dobrą defensywą francuskiej drużyny. Mathieu “ZywOo” Herbaut nie zawiódł swoją formą plasując się na szczycie tabeli.

Pierwsza połowa Nuke‘a okazała się całkowitą odwrotnością tego, co widzieliśmy na mapie pierwszej. Znów wynik 11:4, lecz tym razem korzystnie dla Polaków. W drugiej połowie zobaczyliśmy fantastyczny comeback ze strony Francuzów z wyniku 14-8 aż do 15-15. W dogrywce to nasi pokazali jednak, że potrafią zakończyć tę mapę zwycięsko.

Na Inferno Virtus.pro nie istniało. Polacy zdobyli tylko jedną rundę po stronie atakującej, z czego domyśleć się można było, że wygranym tego spotkania zostanie drużyna Vitality.

OpTic 2-0 MIKSTURA
16 Train 11
16 Nuke 12

Spotkanie trzecie było tym najciekawszym, jeżeli chodzi o zmagania Polaków w kwalifikacjach.

Gracze z drużyny MIKSTURA zdecydowali się na Train’a, który zagrany był jako pierwszy. Polacy dobrze weszli w mecz wygraną pistoletówką. Pierwsza połówka zakończyła się wynikiem 10:5 dla OpTic. Byali’emu i spółce udało się również wygrać drugą rundę pistoletową, co dało im szanse na powrót do meczu z niekorzystnego dla nich wyniku. Wszystko szło dobrze aż do sytuacji z wynikiem 11-12. Przeciwnicy zdecydowali się na szybki rush odnogą. Co prawda zagrali wtedy z pistoletami z powodu słabej ekonomii, lecz to wystarczyło, by powstrzymać Maćka “Luza” Bugaja. Od tamtego momentu wszystko się posypało, i Polacy zaprzepaścili swoją szansę na wygranie swojej mapy.

Nuke rozpoczął się bardzo dobrze dla naszych. Zaczęliśmy z wynikiem 6-0 po stronie antyterrorystów, lecz Duńczycy rozpędzili się w rundach kolejnych. Polskiemu zespołowi udało się zainkasować jeszcze dwie rundy na swoje konto i tak zobaczyliśmy wynik 8-7, tym razem dla MIKSTURY. Wszystko szło w dobrym kierunku po wygranej pistoletówce, i mieliśmy nadzieję na mapę decydującą. Duńska formacja odpowiedziała jednak bardzo szybko force buy’em w kolejnej rundzie, i tak zaczęli wygrywać kolejne rundy. Niestety również na tej mapie wynikło zbyt wiele błędów Polaków i nie udało im się zawalczyć na trzeciej mapie.

ex-Space Soldiers 2-1 Kinguin
16 Cache 7
13 Train 16
16 Mirage 9

Ostatnią nadzieją na dziś był Team Kinguin. Cache definitywnie pokazał, że to zawodnicy z Turcji są tutaj lepsi i właściwie nie było co do tego wątpliwości. Co prawda Polakom udało się ostatnio wygrać na tej mapie przeciwko 3DMAX, lecz było to spotkanie dosyć wyrównane, a tutaj mieliśmy drużynę nieco lepszą.

Pierwsza połówka Train‘a zakończyła się korzystnie, ale tylko dla przeciwnika. Jak dobrze wiemy, jest to mapa raczej faworyzująca stronę CT, więc Kinguin miało jeszcze szansę wrócić do meczu. Tak też się stało. Zobaczyliśmy serię wygranych rund przez Polaków, co w konsekwencji doprowadziło do zwycięstwa 16:13.

Na Mirage można było zobaczyć powtórkę z mapy poprzedniej, lecz tym razem tylko w pierwszej połowie. Turecka formacja poprawiła swoje błędy i tym razem to oni okazali się zwycięzcą na tej mapie, oraz w całym spotkaniu.

Polacy pozostają z jeszcze jedną szansą na dostanie się do europejskiego Minora, harmonogram spotkań na czwartek, 13 grudnia znajduje się poniżej:

11:00 – x-kom vs. Virtus.pro | BO3 |

14:00 – MIKSTURA vs. Fragsters | BO3 |

14:00 – Sprout vs. Kinguin | BO3 |

17:00 – ex-Space Soldiers vs. x-kom/Virtus.pro | BO3 |