DreamHack Atlanta: Illuminar odpada z turnieju

Illuminar

Nie zobaczymy Illuminar w półfinale DreamHack Atlanta. Polacy przegrali ze Sprout 1:2, mimo że wygrali pierwszą mapę. Innocent i spółka tym samym odpadli z turnieju już w fazie grupowej.

Nuke

Mecz rozpoczął się na Nuke’u wybranym przez Illuminar. Polacy doskonale weszli w mecz, ustawili bardzo wysoko poprzeczkę przeciwnikom i już po kilkunastu minutach prowadzili wynikiem 10:2! Dobra końcówka pierwszej połowy w wykonaniu Sprout uchroniła Niemców przed totalną kompromitacją na Nuke’u. Po zmianie stron syrsoN i spółka wygrali co prawda pistoletówkę, ale dużym kosztem – pozwolili podłożyć bombę rywalom. Mimo to w kolejnej rundzie Polacy zdecydowali się zagrać jedynie z pistoletami, ale po raz kolejny na tym turnieju udowodnili, jak groźne w ich dłoniach są desert eagle. Trzema headshotami popisał się oskarish i tym samym iHG wygrali rundę force. Później przyszła pora na popisy innocenta, dzięki któremu jego drużyna wyszła na prowadzenie 13:6. Gdy wydawało się, że zakończenie meczu jest już wyciągnięcie ręki, to Spiidi wygrał clutch 1vs1 z oskarishem i rozbroił ładunek wybuchowy. Tak wygrana runda tchnęła ducha walki w Sprout, które ruszyło do odrabiania start. Niemcy doprowadzili do wyniku 13:12. Końcówka mapy była bardzo zacięta, przez co ostatecznie o wszystkim musiała zadecydować dogrywka. W niej to ostatecznie Polacy okazali się minimalnie lepsi, wygrywając 19:17. Kluczowe role odegrali teoretycznie najsłabsi na serwerze STOMP i mono, którzy wygrali sytuacje clutchowe w rundzie nr 34. i 35.

Illuminar

19:17

Sprout

Train

Nadszedł czas na drugą mapę – Traina. Obie drużyny w pierwszej połowie grały falami – najpierw jedni wychodzili na prowadzenie, by po chwili oddać inicjatywę rywalowi. Na koniec to jednak Illuminar miało całkiem niezły wynik, bo przegrywało tylko 7:8, grając po stronie terrorystów. Drugą połowę zaczęli jednak lepiej gracze Sprout, którzy momentalnie powiększyli prowadzenie do czterech punktów. iHG na szczęście znalazło sposób na ataki rywali i zdołało nawet wyrównać stan rywalizacji 12:12. Końcówka mapy należała jednak do Sprout, które ostatecznie wygrało 16:13. Na Pociągach zdecydowanie zabrakło reatza, który dotychczas dobrze prezentował się na turnieju, a na Trainie zaliczył najniższy rating dotychczas – 0.92.

Illuminar

13:16

Sprout

Mirage

Pora na decydującą mapę. Mirage był idealnym podsumowaniem tego zaciętego pojedynku o awans do półfinału DreamHacka. Na samym początku jednak nic nie zapowiadało tutaj wyrównanego starcia – Illuminar kontrolował to, co działo się na mapie, a co najważniejsze – bardzo dobrze broniło. Pierwsza połowa wpadła na konto Polaków wynikiem 9:6. Warto też zaznaczyć, że gracze znad Wisły wygrali dopiero drugą pistoletówkę w tym trzymapowym pojedynku. Po zmianie stron jednak wszystko wróciło do normy – Sprout okazało się lepsze na pistoletach. Niemcy bardzo dobrze czuli się w rolach anty-terrorystów i szybko doprowadzili do remisu, a później wyszli nawet na prowadzenie 13:11. Wtedy z pomocą Polakom przyszedł Krieg, który wyeliminował czterech rywali i zdecydował o wygraniu rundy. Sprout jednak wyciągnęło lekcję z tej porażki i momentalnie poprawiło błędy, wygrywając czternasty punkt w spotkaniu, mając jednocześnie na wyciągnięcie ręki zwycięstwo. Illuminar na szczęście się nie poddało i walczyło do końca. Illuminar doprowadziło do remisu 14:14, a kluczową rolę w ataku na bombsite B odegrał innocent, który przemknął się na shorta, wyeliminował rywala i tym samym otworzył drogę kolegom z drużyny. W następnej rundzie gracze znad Wisły popełnili jednak rażący błąd, który wykorzystał faveN, zabijając w okolicach connectora aż trzech graczy. Podłamani Polacy w 30. rundzie przeprowadzili bardzo nieudany atak na bombsite A, który zakończył się ostatecznie porażką Illuminar 14:16.

Illuminar

14:16

Sprout

Illuminar tym samym żegna się z turniejem już w fazie grupowej. Sprout zaś zagra w półfinale z CR4ZY.

Illuminar 1:2 Sprout

Zapraszamy również na naszą relację z DreamHacka.