DreamHack Masters Malmö: SK Gaming z pewnym awansem do ćwierćfinału

Autor: Patryk Głowacki

Pierwsze spotkanie trzeciego dnia DreamHacka Masters Malmö za nami. Piątym ćwierćfinalistą rozgrywek zostało SK Gaming, które pewnie rozprawiło się z Cloud9.

Tylko podczas pierwszej połowy traina C9 stawiało mocny opór rywalowi. Amerykańska drużyna grała bowiem przyzwoicie po stronie broniącej, dystansując oponenta na kilka punktów (6:9). W drugiej połowie jednak to SK miało zdecydowanie więcej do powiedzenia. Gabriel “FalleN” Toledo i spółka pewnie bronili dostępu do bombsite’ów, w konsekwencji przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Na cobblestone zespół z Kraju Kawy szybciej opanował sytuację i po wyrównanym początku wziął sprawy w swoje ręce. Will “RUSH” Wierzba, wraz z kolegami, nie mógł znaleźć sposobu na dobrze dysponowanych przeciwników, dlatego wynik uciekał dla C9 w niebezpiecznym kierunku (10:5). Po zmianie stron rywalizacja mocniej się zazębiła, lecz taki stan rzeczy tylko pomagał nadal przeważającemu SK w zdobyciu drugiej mapy, która w końcu wpadła na konto Brazylijczyków.

SK Gaming – Cloud9 2:0 (16:13 – train, 16:9 – cobblestone)

Wszystkie wyniki, odnośniki do streamów oraz wszelkie inne informacje dotyczące DreamHacka Masters Malmö znajdziecie w specjalnie przygotowanym przez nas Vademecum.