Drużyna Snaxa pokonuje Gambit i awansuje do półfinału ESL One New York 2018!

Autor: Piotr Ossowski

Kolejna wygrana mousesports i ponownie wynikiem 2:1. Dzięki temu europejski mix zagra w półfinale ESL One New York 2018. Gambit natomiast, w meczu o wszystko, będzie musiało znowu podjąć Natus Vincere. Kazachowie już pierwszym meczu pokonali ukraińską formację.

Pierwsza mapa, de_train należała do drużyny Gambit. Ekipa Mihaiła “Dosii” Stolyarova dosyć pewnie pokonała Myszki wynikiem 16:11. Do zwycięstwa swoją grą drużynę pociągnął, Dauren “AdreN” Kystaubayev, który pokonał rywala aż 25 razy, przy 17 zgonach.

Druga część spotkania, rozgrywana na mapie de_dust 2 to kolejny kapitalny powrót mousesports. Tak jak wczoraj, tak i dzisiaj Myszki były w stanie wrócić do gry. Drużyna Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego przegrała pierwszą połowę wynikiem 11:4, jednak po przerwie ich gra się znacząco odmieniła. Nie dali oni zdobyć Gambit ani jednej rundy i grając po stronie broniącej, pokonali Kazachów wynikiem 12:0, co dało ostateczny stosunek 16:11 dla mousesports.

Przypieczętowaniem zwycięstwa był de_nuke. Myszki od początku kontrolowały spotkanie, nie dając przeciwnikom zbytnich złudzeń. Bez większej historii pokonali Gambit wynikiem 16:6.

W ten sposób mousesports zapewniło sobie awans do półfinału ESL One New York, w którym zagrają z drużyną plasującą się na drugim miejscu w grupie B. Kazachowie natomiast, jutro będą musieli ponownie podjąć NaVi, które tym razem tak tanio skóry nie sprzeda (wcześniej porażka z Gambit 2:1).