IzakTV

Strona główna » ESL przypomina swoje stanowisko dot. drużyn akademickich

ESL przypomina swoje stanowisko dot. drużyn akademickich

Autor: Rafał Rudnicki

Do otwartych kwalifikacji ESL One Cologne zapisało się kilka akademickich zespołów, w tym Fnatic Academy. W związku z tym ESL postanowiło przypomnieć o zasadach dot. kwalifikacji “drugiej drużyny organizacji”.

 

Mówiąc “druga drużyna” mam na myśli przypadek, w którym organizacja – dajmy na to Fnatic – oprócz swojego podstawowego składu posiada również formację “młodzików”.

Wraz ze startem otwartych kwalifikacji do ESL One Cologne, do których zapisało się kilka drużyn akademickich (w tym wspomniane Fnatic Academy) organizacja postanowiła jasno zaznaczyć obowiązujące zasady. Mianowicie każda organizacja, której drużyna została zaproszona, bądź zakwalifikowana, dostaje tylko jedną “licencję”. Dlatego też nie ma możliwości, aby więcej niż jedna formacja grająca pod tą samą banderą znalazła się na turnieju.

Organizatorzy turniejów wspominają o pewnym wyjątku od reguły – jeżeli marka przedstawi plan odsprzedaży zespołu innemu brandowi na cztery tygodnie przed właściwymi zawodami. Wtedy zawodnicy są upoważnieni do brania udziału w kwalifikacjach. Oczywiście pod warunkiem, że na właściwym turnieju zagrają już pod inną banderą.

Nie tak dawno temu informowaliśmy Was, że oszuści zostali ułaskawieni i będą mogli zagrać na turniejach organizowanych przez ESL. Wygląda na to, że na nadchodzących imprezach znowu będą mogli walczyć o wejście na szczyt, zaś aspirujący do bycia gwiazdami zawodnicy – nie.