IzakTV

Strona główna » Dywizja Mistrzowska PLE dobiega końca! Dzisiaj szósta kolejka

Dywizja Mistrzowska PLE dobiega końca! Dzisiaj szósta kolejka

Autor: Krzysztof Sarna

Wczoraj wszystkie oczy skierowane były na rozgrywki ESL Mistrzostw Polski. Nic dziwnego, wszak był to ostatni dzień fazy zasadniczej. W PGE Dywizji Mistrzowskiej PLE jest nieco podobnie, bo dzisiaj startuje przedostatnia kolejka.

Maj dopiero się rozpoczął, ale polskie rozgrywki nieustannie zmierzają ku końcowi. Już w przyszłym tygodniu zakończy się główny etap PLE, ale my skupiamy się aktualnie na tym, co jest teraz, czyli 6. kolejce.

Tak jak to każda kolejka PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej podzielona jest na dwa dni po dwa mecze. I w ten oto sposób dzisiaj o godzinie 18:00 Izako Boars zmierzy się z Illuminar Gaming. Podopieczni Jędrzeja “Bogdana” Rokity zdecydowanie zaskakują w rozgrywkach PLE, bo aktualnie są liderem z dorobkiem dwunastu punktów, mając tym samym trzy przewagi nad drugim PACT-em. Natomiast Izako Boars jest czwarte i tych oczek ma siedem, ale “Dziki” mają również zaległy mecz. Mimo takiego stanu rzeczy według bukmacherów faworytem jest w tej sytuacji IB, na które kurs na zwycięstwo wynosi 1.55, podczas gdy na IHG 2.30.

Dzisiaj na serwerze zameldują się także reprezentanci MAD DOG’S PACT i HONORIS. Kacper “darko” Ściera i spółka radzą sobie bardzo dobrze, bo zajmują drugą lokatę. W przypadku ewentualnego potknięcia przez Illuminar i zwycięstwa właśnie PACT-u moglibyśmy wówczas mówić o nowym liderze. Łatwo jednak nie będzie, ponieważ po drugiej stronie stać będą takie osobistości jak Filip “NEO” Kubski czy Wiktor “TaZ” Wojtas. HONORIS jak dotąd gra w kratkę i wygrało dopiero dwa mecze. Ostatnia potyczka tych ekip miała miejsce w ubiegły poniedziałek w ESL Mistrzostwach Polski. Wtedy najpierw drużyny zremisowały, a później PACT wygrał. Pretendentem do zwycięstwa są podopieczni Vincenta “VinS-a” Jozefiaka, na których przelicznik to 1.65, a na HONORIS 2.10.

Do zmagań powrócimy w czwartek, kiedy to AVEZ Esport zagra z ostatnią Pompą. Na dobrą sprawę ten mecz może wiele ustawić na dole tabeli, bo “Ośmiornice” są szóste, a mają tylko trzy oczka przewagi. Siódmy natomiast jest PGE Turów Zgorzelec, który tych punktów ma pięć. Aktualnie w najgorszej sytuacji jest Pompa, ale trzeba mieć na uwadze, że AVEZ również ma swoje okresy słabości. Bartosz “bnox” Niebisz i spółka są jednak jedyną formacją, która do tej pory nie wygrała jeszcze ani jednego meczu. Mimo to mnożnik jest na nich lepszy, bo za każdą postawioną złotówkę w przypadku ich zwycięstwa wzbogacimy się o 35 groszy, podczas gdy na AVEZ złoty będzie mnożony razy 2.95.

Szóstą kolejkę zakończy pojedynek Wisły All iN! Games Kraków i PGE Turowa Zgorzelec. Biała Gwiazda aktualnie jest w ligowej tabeli i na pewno ma ochotę na jeszcze lepszy angaż w ścisłej czołówce. Klub z Dolnego Śląska również potrzebuje punktów i na pewno będzie o nie dzisiaj walczył do samego końca, a to za sprawą tego, że znajduje się w strefie spadkowej. Zdaje się, że fani typowania już wiedzą, kto po zakończeniu starcia będzie cieszył się z wygranej, bo kurs na Wiślaków wynosi 1.10, podczas gdy na klub ze Zgorzelca 5.80!

Harmonogram spotkań 6. kolejki Polskiej Ligi Esportowej prezentuje się następująco:

05.05 – 18:00 | Izako Boars vs. Illuminar Gaming – BO3

05.05 – 21:00 | MAD DOG’S PACT vs. HONORIS – BO3

06.05 – 18:00 | AVEZ Esport vs. Pompa Team – BO3

07.05 – 21:00 | Wisła All iN! Games Kraków vs. PGE Turów Zgorzelec – BO3

Wszystkie spotkania w ramach dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej możecie oglądać tutajPrzypomnijmy, że sponsorem strategicznym portalu IzakTV jest eWinner, na którym możecie obstawiać wszystkie mecze z PLE, a także wiele więcej. Jeżeli zarejestrujecie się z tego linku, to otrzymacie zwrot nawet do 155 złotych za pierwszy zakład. Więcej informacji o promocji możecie znaleźć tutaj.