ECS 3 EU Develompent League: Kolejny remis Sferis PRIDE

Autor: Patryk Głowacki

Gracze Sferis PRIDE mają za sobą trzecie starcie w ramach ECS Season 3 EU Development League. Niestety i tym razem Polakom nie udało się wygrać meczu.

Choć rywal polskiej drużyny – FlipSid3 Tactics, wydawał się faworytem spotkania, to jednak Jacek “minise” Jeziak i spółka na pewno nie stali na straconej pozycji. Podopieczni Bartosza “Hypera” Wolnego od jakiegoś czasu pokazują, że potrafią walczyć z mocnymi zespołami, więc nastroje przed meczem były optymistyczne.

F3 szybko jednak ostudziło zapędy swoich oponentów, dość pewnie wygrywając rywalizację na trainie, głównie za sprawą dobrze rozegranej połowy w roli antyterrorystów. Ponadto drugim placem boju był nuke, który również należy do mocnych map FlipSid3. Sferis PRIDE wzięło się jednak w garść, a kapitalna pierwsza połowa (13:2) praktycznie ustawiła przebieg wydarzeń. Yegor “markeloff” Markelov, wraz z kompanami, próbował odrobić straty, lecz ostatecznie musiał on uznać wyższość rywala.

Sferis PRIDE – FlipSid3 Tactics 1:1 (9:16 – train, 16:11 – nuke)

Dla PRIDE jest to trzeci remis z rzędu w lidze rozwojowej ECS. Wcześniej Polacy podzielili się punktami z drugą polską drużyną w rozgrywkach – Kinguin, a także Tengri. FlipSid3 jak na razie ma zaledwie dwa “oczka” na koncie. W poprzednich pojedynkach zespół z regionu CIS zremisował z Rogue Gaming oraz przegrał ze Space Soldiers.