ECS Season 2 NA: Liquid z OpTic po jednym zwycięstwie

W nocy z 1 na 2 listopada czasu polskiego doszło do dwóch spotkań Teamu Liquid z OpTic Gaming rozgrywanych w ramach ECS Season 2. Drużyny w rywalizacji podzieliły się punktami.

Pierwsze starcie zostało rozegrane na nuke. Na tej mapie obie drużyny grało bardzo równo, nie pozwalając przeciwnikowi zbudować dużej przewagi. Po pierwszej połowie prowadziło OpTic 8:7, lecz Liquid po przejściu na stronę broniącą przechyliło szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając 16:14.

Następnie zawodnicy przenieśli się na cobblestone. Tam “Hiko” i spółka od początku dominowali nad oponentem, szybko odskakując na kilka punktów. Gdy finaliści ESL One Cologne wygrali połowię 12:3, wydawało się, że mecz się rozstrzygnął. OpTic Gaming nie dało jednak za wygraną, odrabiając straty jako terroryści. Liquid stało się bezradne, przez co ostatecznie przegrało 16:13.

Półfinaliści MLG Columbus obecnie są daleko od awansu do finałów ligi Faceita, gdyż na 12 spotkań wygrali zaledwie 5. W dużo lepszej sytuacji jest “NAF” wraz z kolegami, ponieważ na 8 pojedynków ulegli tylko we dwóch. Na lanowe finały awansują cztery najlepsze formacje.