Eden Arena Malta Vibes 4: Przygoda Polaków dobiegła końca. AVEZ i Illuminar odpadają z tu rnieju!

Autor: Marcin Kapusta

Niestety, ale nie będzie powtórki z niedzieli. Reszta fazy pucharowej czwartego tygodnia Eden Arena Malta Vibes rozegra się bez udziału nadwiślańskich formacji. AVEZ uznało wyższość Syman, natomiast Illuminar poległo w boju przeciwko LDLC!

Polscy fani pragnęli powtórki z zeszłego tygodnia, kiedy Illuminar zwyciężyło trzecią edycję Eden Arena Malta Vibes, inkasując 25 tysięcy dolarów. No niestety, ale ta sobota przyniosła tylko gorzkie rozczarowanie. Podopieczni Adriana “IMD” Piepera ulegli francuskiemu LDLC, które wyeliminowało ich z rozgrywek. Ośmiornice mimo wygrania pierwszej mapy nie podołały wyżej notowanemu Syman, które zajmuje obecnie 44 miejsce w rankingu HLTV.

W grze o 25 tysięcy dolarów pozostały już tylko cztery drużyny: LDLC, CR4ZY, Gambit Youngsters i Syman. Wielki finał eventu odbędzie się już jutro o 18:00 w formacie BO3.

🇰🇿 Syman 2-1 AVEZ 🇵🇱

Nuke (9:16)

Ekipa byaliego doskonale rozpoczęła batalię na Nuke’u, ponieważ szybko objęła prowadzenie 8-2 i zakończyła pierwszą połowę wynikiem 10-5. Później starcie stało się bardziej zacięte, jednak wschodnioeuropejski zespół nie był w stanie nadrobić strat i AVEZ zabezpieczyło Nuke’a 16-9. Polscy fani widząc ten wynik już zacierali ręce na kolejną mapę.

Train (16:9)

Cóż można powiedzieć o przebiegu pierwszej połowy? No cóż… dominacja ze strony Syman, które uległo rywalom tylko w dwóch rundach. Po zmianie stron to Kylar i spółka górowali nad oponentami, jednak straty były zbyt ogromne, by je nadrobić. Mimo walki naszych rodaków to drużyna z regionu CIS wygrała pojedynek na Trainie wynikiem 16-9.

Inferno (16:9)

Walka na Inferno w pierwsze połowie potoczyła się w identyczny sposób, jak miało to miejsce na poprzedniej mapie. Podopieczni Asseta “Solaara” Sembieva zafundowali Polakom “prawdziwe piekło”. Syman objęło prowadzenie 11-4, a reszta była już czystą formalnością. Po zmianie stron ekipy szły łeb w łeb, cios za ciosem, a kazachsko-rosyjska formacja zabezpieczyła Inferno wynikiem 16-9 i wyrzuciła AVEZ za burtę rozgrywek.

🇫🇷 LDLC 2-0 Illuminar 🇵🇱

Vertigo (19:17)

Ekipa Snaxa doskonale wkroczyła na Vertigo, ponieważ szybko objęła prowadzenie 4-0. Później jednak nadeszły problemy, a Illuminar straciło kontrole nad spotkaniem. Francuzi szybko dogonili oponentów, jednak w pierwszej połowie to nasza rodzima organizacja posiadała na koncie jedno oczko więcej. Po zmianie stron oba zespoły bardzo zacięto rywalizowały, jednak podopieczni IMD odskoczyli z wynikiem i w pewnym momencie prowadzili pięcioma rundami. To jednak nie wystarczyło, a zawodnicy znad Sekwany rozpoczęli comeback i doprowadzili do rozegrania dogrywki. W niej jednak to bodyy i spółka okazali się lepsi, zwyciężając zaciętą potyczkę na Vertigo wynikiem 19-17.

Inferno (16:11)

Początkowy przebieg spotkania na Inferno układał się po myśli naszych rodaków. Drużyna Innocenta w pewnym momencie objęła przewagę 9-3, jednak rywale zwyciężyli trzy ostatnie rundy pierwszej połowy, kończąc ją rezultatem 6-9. Po zmianie stron mecz kompletnie wymknął się spod kontroli Polaków, którzy nie umieli wykorzystać swojej przewagi. Francuzi w drugiej połowie oddali przeciwnikom tylko dwie rundy, a zmagania na Inferno zakończyły się wynikiem 16-11. LDLC wyeliminowało Illuminar z turnieju i awansowało do półfinałów.

Końcowa klasyfikacja Polaków w czwartej odsłonie Eden Arena Malta Vibes prezentuje się następująco: