ELEAGUE Major 2018: C9 rywalem Innocenta i spółki

Autor: Paweł Wilk

Drużyna Pawła “innocenta” Mocka kontynuuje dziś swoją walkę o awans do drugiego etapu ELEAGUE Major 2017. Jego Sprout zmierzy się o 22:15 z północnoamerykańskim Cloud9.

Polak był wyróżniającym się zawodnikiem w spotkaniu z tureckim Space Soldiers. “Innocent” po słabszej w pierwszej połowie, w drugiej był wyróżniającym się strzelcem. Jego formacja w początkowych rundach oddała kontrolę rywalowi, który prowadził 9:6. Agresywny styl gry dał Sprout w drugiej połowie dziesięć oczek i bardzo ważne zwycięstwo.

Prestiżowy turniej rozpoczął się dla Cloud9 bardzo dobrze. Piątka Amerykanów od samego początku kontrolowała rywalizację z Team EnVyUs. Na Cache’u, Tarik ”tarik” Celik i spółka wyrobili sobie po stronie broniącej przewagę siedmiu “oczek”. Po zamianie ról “Envi” zaczęło lepiej punktować, głównie za sprawą świetnej gry Adila ”ScreaMa‘ Benrlitoma. Na nieszczęście Francuzów, tylko Belg potrafił regularnie zdobywać zabójstwa. Ostatecznie C9 po nerwowej końcówce zwyciężyło 16:11.

22:15 – Sprout vs. Cloud9

Według STS faworytem meczu jest Cloud9 z kursem 1.25. Szansę zwycięstwa Sprout ocenia się na 3.20.

Szczegółowe informacje, wyniki, a także harmonogram ELEAGUE Major Boston 2018 znajdziecie w naszej sekcji ELEAGUE Major by STS.