ELEAGUE Major 2018: Duńskie derby dla Astralis! North ponownie na kolanach

Autor: Aleksandra Hejna

Ostatnia kolejka spotkań drugiego dnia Majora należała do graczy Astralis i North. Duńskie derby mogły wyłonić tylko jednego zwycięzcę, którym okazał się zespół Astralis. North wciąż pozostaje bez wygranej w tej fazie turnieju.

Spotkanie odbyło się na mapie de_train. North rozpoczęło mecz po stronie atakującej wygrywając rundę pistoletową i dwie następne. Wtedy do kontrofensywy przeszli gracze Astralis, skutecznie broniąc się przez dwie rundy. Mathias “MSL” Lauridsen z zespołem ponownie ruszył do ataku przeprowadzając udane ataki na rywali co ponownie pozwoliło im na zdobycie rund. Jednak Peter “dupreeh” Rasmussen z kolegami nie odstawali i stale nawiązywali walkę. Przy rezultacie 5:4 dla North, gracze tej formacji znaleźli sposób na swoich rywali co pozwoliło im skutecznie przeprowadzać kolejne ataki. Pierwsza połowa zakończyła się wysokim zwycięstwem North 11:4.

Druga połowa rozpoczęła się od zwycięstwa North w rundzie pistoletowej. Jednak już kolejna padła łupem Astralis po fenomenalnej akcji Markusa “Kjaerbye” Kjærbye, który z pomocą deagle’a zdobył trzy jakże istotne zabójstwa. Dalszy przebieg spotkania to pościg graczy Astralis za rywalami, który pomyślnie przybliżał ich do zawodników North. Udany comeback poskutkował zwycięstwem Astralis w tym spotkaniu.

Astralis 16:14 North [de_train]

Szczegółowe informacje, wyniki, a także harmonogram ELEAGUE Major Boston 2018 znajdziecie w naszej sekcji ELEAGUE Major by STS.