ELEAGUE Major 2018: Flamie w pojedynkę miażdży Quantum Bellator Fire

Autor: Paweł Wilk

Doświadczone Natus Vincere z łatwością pokonało czarnego konia ELEAGUE Major 2018 Boston. Po porażce 0:2 Quantum Bellator Fire pożegnało się z imprezą w Stanach Zjednoczonych.

Już w pierwszym starciu na Mirage’u zobaczyliśmy niesamowitą agresję w wykonaniu QBF, które bardzo szybko zaatakowało bombsite A i zdobyło pierwsze oczko. By rywal nie mógł wykorzystać swojej przewagi, Na’Vi zdecydowało się ruszyć na niego i stworzyć presję. W nerwowej sytuacji terroryści stracili panowanie nad mapą i CT zdołało wyrównać, a później wysunąć się na prowadzenie. Rozpędzona ekipa Natus Vincere wręcz miażdżyła rywala, pokazują swoje niesamowite doświadczenie.

W pierwszej połowie licznik ekipy Nikity “waterfaLLZa” Matveyeva zatrzymał się na dwóch oczkach, a katem młodej drużyny okazał się Egor “flamie” Vasilyev, który w 15. rund zdobył aż 32 zabójstw i pobił rekord Georgi “WorldEdita” Yaskina (31 zabójstw). Po zmianie stron QBF ponownie wygrało starcie z użyciem pistoletów i nieco podreperowało swoje konto. Wystarczyło na 4 rundy, zanim Zeus i spółka zamknęli rywalizację na Mirage.

Starcie na Inferno nie napawało optymizmem fanów QBF. Obie ekipy spotkały się już na tej planszy podczas prestiżowej imprezy w USA. W pierwszej rundzie Challengers Stage bardziej doświadczone Natus Vincere wygrało 16:8. Dziś pojedynek lepiej rozpoczął się dla Edwarda i spółki, którzy wygrali pistolety. Szybki atak na bombsite B okazał się pomyłką, ponieważ antyterroryści byli przygotowanie i zatrzymali atak. Nawet kłopoty finansowe nie były problemem, ponieważ jedenasta ekipa rankingu HLTV.org szybko wygrała rundę eko, a później kolejne potyczki z pełnym wyposażeniem rywala.

Z każdą minutą zapał oraz pomysły czwórki Rosjan i Litwina malały, co widzieli wszyscy obserwatorzy meczu. Na’Vi kontrolowało przebieg ćwierćfinału, oddając przeciwnikowi tylko pojedyncze rundy. W pierwszej połowie udało się QBF zdobyć ich tylko cztery, natomiast w drugiej ledwie trzy. To za mało na świetnie dysponowane dziś Natus Vincere i Egora “flamie” Vasilyeva.

Natus Vincere 2:0 Quantum Bellator Fire

de_Mirage 16:4
de_Inferno 16:7

Więcej informacji, a także wyniki poprzednich spotkań znajdziecie w naszej sekcji Eleague Major by STS.