ELEAGUE Major 2018: Udany początek graczy Vega Squadron

Autor: Daniel Ryszkowski

W inaugurującym tegoroczny Major spotkaniu, starły się ze sobą ekipy Renegades oraz Vega Squadron. Początek turnieju okazał się bardziej łaskawy dla rosyjskiej formacji, która nie bez problemów pokonała australijską drużynę.

Mapą de_mirage rozpoczął się ELEAGUE Major 2018 w Bostonie. W mecz lepiej weszła rosyjska organizacja, która rozpoczęła zmagania od zwycięstwa w dwóch pierwszych rundach. Przełamanie nastąpiło w starciu numer trzy, po której, po udanym „force” pierwszy punkt zdobyło Renegades. Chwilowa przewaga Australijczyków trwała tylko przez trzy rundy, po których do głosu znów doszło Vega Squadron. Na punkty seryjnie zdobywane przez Rosjan, ekipa Renegades potrafiła odpowiedzieć tylko pojedynczymi zwycięstwami, przy stanie 4:7 prosząc o przerwę taktyczną. Nie takiego jednak efektu spodziewała się zapewne australijska ekipa, gdyż od tego momentu, do końca pierwszej połowy gracze z Antypodów zdołali urwać rywalom zaledwie punkt.

Druga część gry szybko dała nam odpowiedź, który zespół w tym spotkaniu jest lepszy w rundach pistoletowych. Kolejna, wygrana przez graczy ekipy Vega, runda otwierająca połowę podziałała motywująco na australijską drużynę. W odpowiedzi Aaron “AZR” Ward i spółka na swoje konto zapisali trzy kolejne punkty, doprowadzając do wyniku 8:11, który wydawał się dawać jeszcze szansę na powrót do spotkania. Jak się ostatecznie okazało, niewiele faktycznie zabrakło abyśmy w tym meczu ujrzeli dogrywkę. Od stanu 15:9 gracze australijskiej formacji zaliczyli run 5-0 i byli o krok o doprowadzenia do wyrównania. Decydującą o losach spotkania rundę zakończył Nikolay “mir” Bityukov i to zawodnicy Vega Squadron mogą pochwalić się pierwszym zwycięstwem na Majorze.

Vega Squadron 16:14 Renegades (mirage)

Szczegółowe informacje, wyniki, a także harmonogram ELEAGUE Major Boston 2018 znajdziecie w naszej sekcji ELEAGUE Major by STS.