ELEAGUE Major 2018: Vega Squadron ponownie wygrywa z Team Liquid

Autor: Paweł Wilk

Team Liquid nie zdołał zrewanżować się Vega Squadron za porażkę w pierwszym etapie ELEAGUE Major 2018 Boston. Amerykanie przegrali dziś 12:16.

Pierwsza połowa Inferno zaczęła nam się od zdecydowanego prowadzenia Vega Squadron (5:0). Jedna świetna akcja sprawiła, że ekipa z Ameryki Północnej nabrała werwy do gry i zaczęła odrabiać straty. Kilka wygranych rund stworzyło problemy finansowe w drużynie z Europy Wschodniej, a to wykorzystali gracze Liquid, zbliżając się na jeden punkt. W kluczowych rundach ogromną przewagę robił Leonid “chopper” Vishnyakov, który dzięki swoim zabójstwom utrzymywał prowadzenie swojemu zespołowi. Ostatecznie na przerwę, prowadząc 11:4, udali się reprezentanci Vega Squadron.

Druga runda pistoletowa padła łupem Team Liquid, dzięki czemu spotkanie nieco nam się wyrównało. W pewnym momencie zawodnicy z Rosji i Ukrainy stracili panowanie nad mapą. Doświadczony rywal nie miał problemu z wykorzystaniem błędów i doprowadził do remisu 11:11. Końcówka meczu bardzo nam się wyrównała i obie drużyny na przemian zdobywały rundy. Te kluczowe pojawiły się na koncie Vega Squadron, które zwyciężyło 16:12.

Team Liquid 12:16 Vega Squadron – de_Inferno

Szczegółowe informacje, wyniki, a także harmonogram ELEAGUE Major Boston 2018 znajdziecie w naszej sekcji ELEAGUE Major by STS.