ELEAGUE Major 2018: Znamy pierwszego finalistę

Autor: Daniel Ryszkowski
Faze Clan

Pierwszy finalista tegorocznego Majora wyłoniony. W meczu o tytuł na swoich rywali oczekują zawodnicy FaZe Clanu, którzy w półfinale pokonali ekipę Natus Vincere.

Na pierwszy plac spotkania zawodnicy Na’Vi wybrali mapę, której nie przegrali od dwóch miesięcy – inferno. Dlatego z niemałym zaskoczeniem obserwowaliśmy niemrawy początek ze strony Ukraińców, którzy oddali swoim rywalom osiem, z pierwszych dziewięciu punktów. Jak należy atakować bombsite’y ekipa Danyla “Zeus” Teslenki przypomniała sobie dopiero w dziesiątej rundzie, kończąc połowę runem 6-0, jednocześnie zmniejszając straty do rywala, do zaledwie jednego „oczka”.

Nie najgorszy z pewnością wynik zostawiał nadzieję na wyrównane spotkanie. Nadzieja czasem jednak zderza się z rzeczywistością, a rzeczywistość w tym wypadku nazywała się FaZe, była brutalna i nie pozostawiła złudzeń, kto w tym meczu jest drużyną lepszą. Międzynarodowy kolektyw pozwolił swoim rywalom na zaledwie dwa punkty w drugiej części gry, a Na’Vi swój rekord musi śrubować od początku.

FaZe 16:9 Natus Vincere (8:7; 8:2 – inferno)

Wyborem FaZe, kolejny mecz zawodnicy stoczyli na mirage. Tutaj w spotkanie lepiej weszli zawodnicy ukraińskiej formacji, którzy rozpoczęli mecz od zwycięstwa w rundzie otwierającej, a w efekcie tego i w dwóch kolejnych. Pierwsze starcie na pełnym ekwipunku wygrali zawodnicy FaZe, przejmując jednocześnie kontrolę nad spotkaniem. Od tego momentu ekipę Na’Vi stać było na zaledwie pojedyncze rundy, których do końca pierwszej części gry uzbierali na koncie pięć.

Rozpoczynana od stanu 10:5 druga połowa, przyniosła rundę pistoletową na korzyść Natus Vincere. Tym razem gracze ukraińskiej formacji nie wykorzystali przewagi ekwipunku, dając sobie „urwać” drugą rundę tej połowy. Jak się okazało, było to początkiem końca Na’Vi, bo już chwilę później, przy stanie 14:7 nad sposobami celebrowania zwycięstwa mogli zastanawiać się zawodnicy FaZe Clanu. Dwie rundy później było już po wszystkim, a my tym samym poznaliśmy pierwszego finalistę tegorocznego ELEAGUE Major 2018 w Bostonie.

FaZe 16:7 Natus vincere (10:5; 6:2 – mirage)

Więcej informacji, a także wyniki poprzednich spotkań znajdziecie w naszej sekcji Eleague Major by STS.