ELEAGUE Major: Avangar mierzy się z Liquid i po świetnym pojedynku uznaje wyższość Amerykanów

Autor: Rafał Rudnicki

Fazę kwalifikacyjną ELEAGUE Major 2018 można uznać za zakończoną. I nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego pojedynku na jego zakończenie. Najpierw Renegades ostatecznie przegrało w walce z Avangar, później zaś postawili solidny opór formacji Team Liquid.

W pierwszym z dwóch meczów decydujących, które miały za zadanie wyłonić godnego zastępcę 100Thieves na ELEAGUE Major 2018, Avangar świetnie weszło w mecz i zgarnęło cztery punkty na swoje konto. Wkrótce jednak stan punktowy się wyrównał, choć ostatecznie do pierwszej połówki to ci pierwsi prowadzili z minimalnym prowadzeniem 9:6. Co więcej, po zmianie stron wygrali kolejną pistoletówkę i następne rundy, co też wyraźnie zdemotywowało ich oponentów, którzy przejawiali trudności w powrocie do meczu. 16:10 dla AVANGAR i ci podjęli rękawicę w finale z Team Liquid.

Pojedynek AVANGAR vs. Team Liquid od samego początku był bardzo wyrównany. Obie ekipy szły łeb w łeb, choć ostatecznie w pierwszej połowie to ofensywa okazała się mocniejsza. Tym samym AVANGAR prowadziło 9:6. Kazachowie zgarnęli nawet pistoletówkę, zwiękzając swoją przewagę do 11:6, jednakże Liquid szybko odpowiedziało pięknym za nadobne i zaczęło nadganiać. Tym samym doprowadzili nawet do dogrywki 15:15.

Doliczony czas okazał się nadzwyczaj krótki, bo Liquid po stronie atakującej nie straciło ani jednego punkta. Po zmianie stron powtórzyli sukces i tym samym awansowali do właściwej fazy turnieju ELEAGUE Major 2018 z wynikiem 19:15.

Więcej informacji o terminarzu, a także wyniki poprzednich spotkań znajdziecie w naszej sekcji Eleague Major by STS.