ELEAGUE Major: Team EnVyUs dołącza do grona wygranych

Szóste spotkanie pierwszego dnia ELEAGUE Major padło łupem Teamu EnVyUs. Francuzi zapewnili sobie wygraną z Team Liquid dopiero po dogrywce, choć prowadzili już 15:7.

Pierwsze rundy meczu należały do Team EnVyUs, które po stronie atakującej zgarnęło “pistoletówkę” za sprawą Vincenta “Happy’ego” Schopenhauera, który wygrał clutch 1 na 2. Po chwili Francuzi dołożyli kolejne trzy rundy, zgarniając tym samym solidną zaliczkę na początek. Team Liquid po słabym starcie, poprawili swą grę, dzięki czemu szybko doprowadzili do wyrównania (4:4). W 9. odsłonie “EnVy”, mimo że grało tylko na “lepszych” pistoletach, zdobyło piąty punkt, a po chwili do wyniku dołożyło jeszcze dwa “oczka”, znów odskakując oponentom (4:7). Drużyny po równo podzieliły ostatnimi rundami, dlatego po pierwszej połowie to europejska formacja była bliższa wygranej (6:9). Drugą połowię Kenny “kennyS” Schrub i spółka zaczęli od wygrania trzech rund, co stawiało ich w komfortowej sytuacji, gdyż musieli oni tylko bronić wyniku (7:13). Podopieczni Wiltona “zewsa” Prado, przy stanie 7:15, zaczęli bronić punktów meczowych, a w jednej z rund kapitalną akcją popisał się Josh “jdm” Marzano, który, będąc osamotniony, pokonał cały zespół rywala. “Trójkolorowi” zaczęli mieć spore problemy (12:15), dlatego zdecydowali się wziąć przerwę taktyczną. Liquid jednak nie zmarnowało swej szansy, doprowadzając do dogrywki.

Doliczone rundy zaczęły się od świetnego clutcha 1 na 3 Christophe “SIXER’a” Xia. Zespół na co dzień występujący w strefie NA, nie zraził się jednak tą sytuacją i kolejne dwa punkty zapisał już na swoje konto. Po chwili amerykańska formacja dorzuciła jeszcze jedną rundę (18:16), lecz EnVyUs wytrzymało trudny moment, dzięki czemu zawodnikom z Francji udało się przedłużyć spotkanie. W drugiej dogrywce to gracze pod przewodnictwem “Happy’ego” mieli dwie szanse, by zakończyć mecz, lecz Liquid skutecznie obroniło się przed porażką. Dopiero trzeci “overtime” przyniósł rozstrzygnięcie. “EnVy” zagrało bardzo dobrze po stronie broniącej, zgarniając wszystkie trzy punkty na swoją korzyść, by po chwili przypieczętować zwycięstwo w pierwszej rundzie drugiej połowy.

Team Liquid – Team EnVyUs 21:24  (cache)

Pierwszego dnia zmagań odbędą się jeszcze dwa spotkania, które można obejrzeć tutaj.