ELEAGUE Premier: Astralis w finale!

Autor: Patryk Głowacki

Zakończył się pierwszy półfinał ELEAGUE Premier. Pierwszym finalistą obecnych rozgrywek zostali gracze Astralis, którzy pokonali Cloud9.

Początek pierwszej mapy układał się całkowicie po myśli C9, które szybko narzuciło swój rytm gry, pewnie atakując bombsite’y. Dopiero w końcówce połowy Duńczycy nieco poprawili swój dorobek punktowy, przegrywając połowę “tylko” 5:10. Po zmianie stron duńska ekipa próbowała podjąć jeszcze rękawicę, lecz Amerykanie utrzymali swoje prowadzenie, zdobywając mapę na swoje konto.

Na overpass gra była zdecydowanie bardziej wyrównana. Długo żadna ze stron nie mogła osiągnąć wyraźnej przewagi, co pozytywnie wpłynęło na widowisko. Impas przerwali zawodnicy Cloud9, którzy w drugiej części zaczęli “odskakiwać” przeciwnikom. W pewnym momencie Will “RUSH” Wierzba i spółka prowadzili już 14:10. Wtedy do głosu doszło jednak Astralis, które po dobrym comebacku doprowadziło do trzeciego placu boju.

Inferno należało już w pełni do “Stralis”. Europejczycy rozegrali fenomenalnie stronę CT, na piętnaście rund zdobywając aż czternaście punktów. Rozbite C9 nie było w stanie prowadzić dalszej walki z oponentem, co skrzętnie wykorzystali zwycięzcy ELEAGUE Major, kończąc mecz.

Astralis – Cloud9 2:1 (12:16 – mirage, 16:14 – overpass, 16:4 – inferno)

Już toczy się drugi półfinał rozgrywek pomiędzy FaZe Clan i North. Spotkanie można obglądać m.in. na oficjalnym kanale ELEAGUE oraz na kanale Piotra “izaka” Skowyrskiego.